První vítězkou SP v Novém Městě se stala Mäkäräinenová

11. 1. 2012 15:30
1. Mäkäräinenová, 2. Eckholmová, 3. Neunerová
Kaisa Leena Mäkäräinenová
Kaisa Leena Mäkäräinenová | Foto: Reuters

Nové Město na Moravě - Premiérovou vítězkou závodu Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě se stala Kaisa Leena Mäkäräinenová z Finska.

Mäkäräinenová tak triumfem ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů oslavila své 29. narozeniny, získala první vítězství v této sezoně a v SP triumfovala celkem počtvrté.

Finka udělala na střelnici z dvaceti ran dvě chyby a o 22 vteřin za sebou nechala i Švédku Helenu Eckholmovou, která chybovala až poslední ranou.

Třetí skončila vedoucí žena průběžného pořadí SP Němka Magdalena Neunerová, která udělala na střelnici dvě chyby a za Finkou zaostala o téměř 33 sekund.

Šlesingr doběhl ve sprintu SP v Oberhofu devátý

České reprezentantky naopak v domácím prostředí nebodovaly. Nejlepší z nich byla Barbora Tomešová, která obsadila 53. místo se ztrátou téměř sedmi  minut na Mäkäräinenovou a tří minut za poslední bodovanou příčkou.

Veronika Vítková obsadila 68., Lea Johanidesová 75. a Gabriela Soukalová 83. místo.

Světový pohár v biatlonu se na území Česka koná po jednatřicetileté pauze. Ve čtvrtek se v Novém Městě uskuteční i premiérový závod mužů ve Světovém poháru. Ty čeká vytrvalostní závod na 20 kilometrů.

Výsledky:

1. Mäkäräinenová (Fin.) 45:03,3 (2 tr. minuty), 2. Ekholmová (Švéd.) -22,0 (1), 3. Neunerová (Něm.) -32,9 (2), 4. Zajcevová (Rus.) -45,4 (1), 5. Domračevová (Běl.) -1:18,3 (4), 6. Glazyrinová (Rus.) -1:26,1 (0), 7. Bergerová (Nor.) -1:26,6 (2), 8. Habertová (Fr.) -1:32,6 (1), 9. Solemdalová (Nor.) -1:54,5 (3), 10. Hildebrandová (Něm.) -2:03,8 (1), ...53. Tomešová -6:49,7 (5), 68. Vítková -8:20,4 (7), 75. Johanidesová -10:03,2 (4), 83. Soukalová -11:52,5 (6).