VIDEO Poláci složili ódu na končícího Malysze

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 3. 2011 8:40
´Skaczemy dla Ciebie´ je určen pro rozlučku v Zakopaném
Posledním závodem Adama Malysze byly lety v Planici
Posledním závodem Adama Malysze byly lety v Planici | Foto: Reuters

Praha - Poláci znovu dokazují, jak moc si váží svého skokana na lyžích Adama Malysze.

Pro třiatřicetiletého končícího ´Orla z Wisly´ složili rockovou písničku "Skaczemy dla Ciebie" (česky: Skáčeme pro Tebe), která se okamžitě začala šířit po internetu.

To proto, aby si ji spolu s interprety a samotným Malyszem mohlo zazpívat i 22 tisíc fanoušků na vyprodané rozlučce v areálu skokanského můstku v Zakopaném.

Čtěte také:
Malysz v posledním závodě kariéry vybojoval třetí místo
Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

V songu je opěvována jak Malyszova veleúspěšná kariéra, kdy deset let patřil k absolutní špičce, tak jeho vliv na polské a světové skákání vůbec.

Na velkolepé exhibiční benefici, která se koná 26. března, vzdají Malyszovi hold velikáni současnosti jako například Ammann, Morgenstern, Schlierenzauer, Jacobsen i veteráni Ahonen, Schmitt, Kasai či Janda.

Na videoklip k písničce "Skaczemy dla Ciebie" se podívejte ZDE:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 35 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy