VIDEO Poláci složili ódu na končícího Malysze

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 3. 2011 8:40
´Skaczemy dla Ciebie´ je určen pro rozlučku v Zakopaném
Posledním závodem Adama Malysze byly lety v Planici
Posledním závodem Adama Malysze byly lety v Planici | Foto: Reuters

Praha - Poláci znovu dokazují, jak moc si váží svého skokana na lyžích Adama Malysze.

Pro třiatřicetiletého končícího ´Orla z Wisly´ složili rockovou písničku "Skaczemy dla Ciebie" (česky: Skáčeme pro Tebe), která se okamžitě začala šířit po internetu.

To proto, aby si ji spolu s interprety a samotným Malyszem mohlo zazpívat i 22 tisíc fanoušků na vyprodané rozlučce v areálu skokanského můstku v Zakopaném.

Čtěte také:
Malysz v posledním závodě kariéry vybojoval třetí místo
Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

V songu je opěvována jak Malyszova veleúspěšná kariéra, kdy deset let patřil k absolutní špičce, tak jeho vliv na polské a světové skákání vůbec.

Na velkolepé exhibiční benefici, která se koná 26. března, vzdají Malyszovi hold velikáni současnosti jako například Ammann, Morgenstern, Schlierenzauer, Jacobsen i veteráni Ahonen, Schmitt, Kasai či Janda.

Na videoklip k písničce "Skaczemy dla Ciebie" se podívejte ZDE:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy