Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 3. 2011 15:20
Pořadatelé zatím nemají pronajatý můstek v Zakopaném
Adam Malysz se loučí ve 33 letech
Adam Malysz se loučí ve 33 letech | Foto: Reuters

Praha - Ještě jednou na vlastní oči vidět ´orla´ Adama v akci.

To je přání tisíců příznivců polského národního hrdiny a legendy skoku na lyžích Adama Malysze, který se loučí se svou aktivní kariérou.

K příležitosti jejího ukončení se má 26. března konat velkolepá rozlučka. Kromě skokanské exhibice, kde kromě Malysze nebude chybět ani většina velikánů tohoto sportu, má program čítat i koncert nebo leteckou show.

Čtěte také:
Legenda Malysz po sezoně ukončí skokanskou kariéru

Vstupenky na tuto megaakci nejsou nikterak levné - od 70 do 450 zlotých (až cca 2800 korun), přesto už je všech 22 tisíc lístků prakticky vyprodaných.

Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích
Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích | Foto: Bleskově

Jenže zatím není kde skákat.

Benefice se má konat na tradičním můstku Wielka Krokiew v Zakopaném, jenže  pořádající agentura Testa Communications stále ještě nemá podepsanou smlouvu o jeho nájmu. Zdá se, že půjde hlavně o výši ceny za pronájem, která se u takové akce může vyšplhat do velkých výšek.

Samotnému Malyszovi je z toho hodně smutno. "To je akce Adama. Lituje toho, co se děje. Řekl mi, že si pro svou rozlučku mohl vybrat kterýkoli můstek na světě. Rozhodl se pro Zakopané, kde by se takovéto situace vůbec nenadál," tlumočila Malyszova slova šéfka pořádající agentury Katarzyna Ziemská.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy