Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 3. 2011 15:20
Pořadatelé zatím nemají pronajatý můstek v Zakopaném
Adam Malysz se loučí ve 33 letech
Adam Malysz se loučí ve 33 letech | Foto: Reuters

Praha - Ještě jednou na vlastní oči vidět ´orla´ Adama v akci.

To je přání tisíců příznivců polského národního hrdiny a legendy skoku na lyžích Adama Malysze, který se loučí se svou aktivní kariérou.

K příležitosti jejího ukončení se má 26. března konat velkolepá rozlučka. Kromě skokanské exhibice, kde kromě Malysze nebude chybět ani většina velikánů tohoto sportu, má program čítat i koncert nebo leteckou show.

Čtěte také:
Legenda Malysz po sezoně ukončí skokanskou kariéru

Vstupenky na tuto megaakci nejsou nikterak levné - od 70 do 450 zlotých (až cca 2800 korun), přesto už je všech 22 tisíc lístků prakticky vyprodaných.

Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích
Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích | Foto: Bleskově

Jenže zatím není kde skákat.

Benefice se má konat na tradičním můstku Wielka Krokiew v Zakopaném, jenže  pořádající agentura Testa Communications stále ještě nemá podepsanou smlouvu o jeho nájmu. Zdá se, že půjde hlavně o výši ceny za pronájem, která se u takové akce může vyšplhat do velkých výšek.

Samotnému Malyszovi je z toho hodně smutno. "To je akce Adama. Lituje toho, co se děje. Řekl mi, že si pro svou rozlučku mohl vybrat kterýkoli můstek na světě. Rozhodl se pro Zakopané, kde by se takovéto situace vůbec nenadál," tlumočila Malyszova slova šéfka pořádající agentury Katarzyna Ziemská.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy