Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 3. 2011 15:20
Pořadatelé zatím nemají pronajatý můstek v Zakopaném
Adam Malysz se loučí ve 33 letech
Adam Malysz se loučí ve 33 letech | Foto: Reuters

Praha - Ještě jednou na vlastní oči vidět ´orla´ Adama v akci.

To je přání tisíců příznivců polského národního hrdiny a legendy skoku na lyžích Adama Malysze, který se loučí se svou aktivní kariérou.

K příležitosti jejího ukončení se má 26. března konat velkolepá rozlučka. Kromě skokanské exhibice, kde kromě Malysze nebude chybět ani většina velikánů tohoto sportu, má program čítat i koncert nebo leteckou show.

Čtěte také:
Legenda Malysz po sezoně ukončí skokanskou kariéru

Vstupenky na tuto megaakci nejsou nikterak levné - od 70 do 450 zlotých (až cca 2800 korun), přesto už je všech 22 tisíc lístků prakticky vyprodaných.

Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích
Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích | Foto: Bleskově

Jenže zatím není kde skákat.

Benefice se má konat na tradičním můstku Wielka Krokiew v Zakopaném, jenže  pořádající agentura Testa Communications stále ještě nemá podepsanou smlouvu o jeho nájmu. Zdá se, že půjde hlavně o výši ceny za pronájem, která se u takové akce může vyšplhat do velkých výšek.

Samotnému Malyszovi je z toho hodně smutno. "To je akce Adama. Lituje toho, co se děje. Řekl mi, že si pro svou rozlučku mohl vybrat kterýkoli můstek na světě. Rozhodl se pro Zakopané, kde by se takovéto situace vůbec nenadál," tlumočila Malyszova slova šéfka pořádající agentury Katarzyna Ziemská.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy