9. 2. 2012 8:10
Český basketbalista odehrál patnáct minut
Jan Veselý se snaží zablokovat pokus Jamaala Magloireho z Toronta
Jan Veselý se snaží zablokovat pokus Jamaala Magloireho z Toronta | Foto: Reuters

Washington - Jednadvacátou porážku v šestadvacátém utkání sezony zaznamenali v zámořské NBA basketbalisté Washingtonu. Wizards na domácí palubovce nestačili na New York Knicks, kterým podlehli rozdílem čtrnácti bodů 93:107.

Historicky třetí Čech ve slavné soutěži Jan Veselý si připsal čtyři body, tři doskoky a pět faulů. Na hřišti strávil patnáct minut.

Washington střelecky znovu táhl John Wall, který k devětadvaceti bodům přidal i šest asistencí. Ale ani jeho výkon nezabránil Knicks získat třetí výhru v řadě.

Veselý si u těsné výhry Wizards připsal tři doskoky
VIDEO Wizards opět prohráli. Veselého zastínil Griffin

V hostujícím týmu zářili Tyson Chandler (25 bodů, 11 doskoků) a vycházející americká hvězda s čínskými kořeny Jeremy Lin (23 bodů, 10 asistencí).

Teprve sedmou porážku v sezoně utrpěl loňský finalista NBA Miami. Heat nestačili na Orlando především díky nepovedené třetí čtvrtině, kterou prohráli 11:24. Nic platných nebylo ani 33 bodů Dwyanea Wadea.

Tony Parker 37 body a osmi asistencemi dovedl San Antonio k vítězství 100:90 ve Philadelphii.

Atlanta - Indiana 97:87, Cleveland - LA Clippers 99:92, Denver - Dallas 95:105, Memphis - Minnesota 85:80, New Jersey - Detroit 92:99, New Orleans - Chicago 67:90, Orlando - Miami 102:89, Philadelphia - San Antonio 90:100, Portland - Houston 96:103, Toronto - Milwaukee 99:105, Washington - New York 93:107 (za domácí Veselý 4 body a 3 doskoky).

4. Portland 26 14 12 53,8
5. Minnesota 26 13 13 50,0