V Bischofshofenu postupují tři čeští skokani

5. 1. 2015 18:23
Tři čeští skokani na lyžích budou v úterý závodit v posledním podniku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu.
Jan Matura.
Jan Matura. | Foto: Reuters

Bischofshofen - Tři čeští skokani na lyžích budou v úterý závodit v posledním podniku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Nejlepším z Čechů byl nečekaně Jan Matura, který předvedl 130 metrů a obsadil dvanácté místo. Jakožto třetí muž průběžného pořadí Světového poháru měl účast v závodě jistou Roman Koudelka, v kvalifikaci dvaadvacátý, postoupil také Jakub Janda.

Kvalifikaci vyhrál domácí Michael Hayböck, vedoucí muž Světového poháru, před krajanem Stefanem Kraftem, který průběžné vede Turné. Třetí byl Nor Anders Jacobsen. Hayböck bude skákat proti Simonu Ammannovi ze Švýcarska, který kvalifikaci tradičně vynechal.

Koudelka už před závodem v Bischofshofenu hovořil o tom, že mu tamní můstek nesedí, a v kvalifikaci to v mírném zadním větru potvrdil. Dvaadvacáté místo znamená, že v boji o postup do druhého kola se střetne se Slovincem Nejcem Dežmanem.

Maturovým soupeřem v k.o. souboji v úterý bude Fin Anssi Koivuranta. Janda figuroval na děleném 46. místě a velmi těžkým protivníkem pro něj v prvním kole bude zkušený Noriaki Kasai z Japonska.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):

1. Hayböck 148,7 b. (137,5 m), 2. Kraft (oba Rak.) 144,6 (136,5), 3. Jacobsen (Nor.) 144,0 (139,5), ...12. Matura 125,9 (130), 22. Koudelka 120,0 (125), 46. Janda 104,4 (119,5), 70. Hlava (všichni ČR) 74,1 (106,5).

Dvojice pro 1. kolo: Koudelka - Dežman (Slovin.), Matura - Koivuranta (Fin.), Janda - Kasai (Jap.).