Šebrle či Bubka.Tak padaly hranice lidských možností

Letci na lyžích o víkendu překonali legendární hranici 250 metrů. Podívejte se na ty to skvělé výkony i další bájné hranice překonané sportovci v různých odvětvích.
Výpravu za úžasnými výkony začneme ve vzduchu. Skokani ve Vikersundu jakoby odmítli zákony fyziky a hravě překonávali ještě nedávno nepředstavitelnou metu 250 metrů. Jako první ji v sobotu pokořil Slovinec Peter Prevc.
Nor Anders Fannemel druhý den přidal ještě 1,5 metrů, takže aktuální světový rekord činí 251,5 metru. Jen pro srovnaní: samotný "mamut" Skiflygingsbakke je vysoký 200,27 metru.
Světový rekord mohl sahat ještě dál. Jenže ruský skokan na lyžích Dmitrij Vasiljev v nedělní kvalifikaci přistání na metě 254 metrů neustál.
Už z podstaty sportu najdeme nejvíce opravdu "velkých" rekordů v atletice. Asi tím nejslavnějším byl "skok do příštího tisíciletí" Boba Beamona, který na olympiádě v Mexiku 1968 skočil do dálky tehdy neuvěřitelných 890 cm a platný nejlepší výkon vylepšil hned o více než půl metru.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
16. 2. 2015 12:23
Letci na lyžích o víkendu překonali legendární hranici 250 metrů. Podívejte se na ty to skvělé výkony i další bájné hranice překonané sportovci v různých odvětvích.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy