Postup do finále je blízko. Češi opět zvládli čtyřhru

18. 9. 2010 17:50
Djokovič, Zimonjič - Berdych, Štěpánek 6:3, 1:6, 4:6, 1:6
Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem získali druhý bod
Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem získali druhý bod | Foto: Reuters

Bělehrad (od zvláštního zpravodaje) - Skvěle. Už jen jedna výhra dělí české tenisty od opětovné účasti ve finále Davis Cupu.

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem totiž v semifinálovém klání v Srbsku ovládli sobotní čtyřhru, v níž porazili domácí pár ve složení Novak Djokovič, Nenad Zimonjič 3:6, 6:1, 6:4, 6:1. Tým trenéra Jaroslava Navrátila tak vede 2:1 na zápasy.

Oba čeští tenisté opět prokázali, že čtyřhra v bitvě o salátovou mísu je jejich excelentní disciplinou. Z osmi pokusů vyhráli už posedmé, díky čemuž jsou nejlepším daviscupovým deblovým párem současnosti.

Zápas jsme sledovali ONLINE

O postupujícím týmu se bude rozhodovat v nedělních dvouhrách. Do té první, která začíná ve 14 hodin, by měl nastoupit Berdych proti Djokovičovi.

Pokud by se srbskému tenistovi podařilo srovnat, rozhodující bitvu by svedli Štěpánek a páteční Berdychův přemožitel Janko Tipsarevič.

Už dnes je jisté, že vítěz si zahraje s tenisty Francie, kteří si zajistili postup už ve třech zápasech. Sobotní čtyřhru ovládli Arnaud Clément a Michael Llodra, kteří ve třech setech porazili Eduarda Schwanka s Horaciem Zeballosem.

Berdych šanci na trhák zahodil. Srbové srovnali na 1:1
Berdych: Mohli jsme zavřít pusu sebevědomým Srbům
Navrátil: Berďovi neprospěla dlouhá pauza po Wimbledonu
Štěpánek: Už si pamatujete mé jméno? Teď už byste měli

Úvodní set vypadal jako pokračování Berdychova trápení na servisu z páteční dvouhry. Za stavu 3:4 si prohrál vlastní podání, čehož Srbové využili v další hře k zisku prvního setu.

Jenže pak se ukázalo, že Djokovič není deblista a při Zimonjičově podání svému parťákovi vůbec nepomáhal, zkušený srbský deblista navíc sám často chyboval. A tak Zimonjič ztratil hned tři své servisy v řadě, což vedlo k vyrovnání na 1:1.

Postupem času se vedle skvěle hrajícího Štěpánka zlepšoval i Berdych, naopak Djokovič se začal vztekat, což často odnášely jeho rakety. A jelikož si Češi udrželi brejk z úvodu setu, ujali se vedení v zápase.

Ve čtvrtém setu už Štěpánek a především Berdych koncertovali, a když Češi prorazili poprvé servis i Djokovičovi, bylo o vítězi jasno.

"Teď to vypadá optimisticky, ale čeká nás ještě perný den. Nesmíme podcenit ani jeden míč, ani jeden set. Utkání by mohlo skončit jinak, ale to nechceme. Chceme finále," řekl bojovně kapitán týmu Jaroslav Navrátil.