FOTO Pljuščenko je posedmé šampionem. Verner s Březinou padali

FOTO Pljuščenko je posedmé šampionem. Verner s Březinou padali
S věkem jako by se devětadvacetiletý ruský krasobruslař stále zlepšoval.
Šampion z roku 2008 Tomáš Verner skončil pod stupni vítězů. Při své volné jízdě upadl.
Nezachránily ho ani parádní piruety.
Nakonec skončil Tomáš Verner na pátém místě, za svým reprezentačním kolegou Michalem Březinou.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
28. 1. 2012 16:43

Již sedmý evropský titul získal v anglickém Sheffieldu fenomenální ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko, který triumfoval před svým krajanem Arturem Gačinským a Francouzem Florentem Amodiem. Český bruslařům se ve volných jízdách nedařilo. Jak Michal Březina, tak Tomáš Verner při čtverných skocích upadli a obsadili čtvrté, respektive páté místo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy