Peschkeová se Srebotnikovou vyhrály turnaj v Sydney

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 1. 2012 13:45
Dvouhru vyhrála po třísetové bitvě Azarenková

Sydney/Melbourne - Květa Peschkeová spolu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou opanovaly čtyřhru na turnaji v Sydney, když ve finále porazily americký pár Liezel Huberová, Lisa Raymondová v poměru 6:1, 4:6 a 13:11.

Vítězky loňského Wimbledonu sice v supertie-breaku musely za stavu 9:10 čelit mečbolu soupeřek, ten však na returnu odvrátily a samy svůj druhý mečbol proměnily.

Peschkeová se Srebotnikovou tak vrátily americkým tenistkám prohru z finále listopadového Turnaje mistryň.

Kvitová začne s Duševinovou, Štěpánek s maratoncem
Korunovace Kvitové se odkládá, znovu selhala s Li Na

Ženskou dvouhru v Sydney vyhrála Běloruska Viktoria Azarenková, která ve finále porazila v poměru 6:2, 1:6 a 6:3 přemožitelku Petry Kvitové ze semifinále a obhájkyni trofeje Číňanku Li Na.

Světová trojka, která vybojovala devátý titul v kariéře, získá na své konto prémii 107 tisíc dolarů.

Hlaváčková je krok od postupu do hlavní fáze

Do třetího kola kvalifikace Australian Open postoupil jediný český tenista. Nasazená trojka Andrea Hlaváčková ve 2. kole porazila Izraelku Julii Gluškovou 7:5, 6:2, a je tak už jen jediný krok od postupu do hlavní fáze soutěže, kde si zahrála i loni.

Ve 3. kole bude její soupeřkou nasazená patnáctka Caroline Garciaová z Francie.

Naopak z českých mužů se do 3. kola neprobojoval ani jeden. Jan Hernych, který loni z kvalifikace postoupil až do 3. kola hlavní fáze, do zápasu 2. kola nenastoupil. Ivo Minář pak ve třech setech podlehl Britovi Jamesi Wardovi.

Sydney - ženy:

Dvouhra - finále:
Azarenková (3-Běl.) - Li Na (4-Čína) 6:2, 1:6, 6:3.

Čtyřhra - finále:
Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Huberová, Raymondová (2-USA) 6:1, 4:6, 13:11.