Nejhorší výkon sezony, Koudelka v Lahti až čtrnáctý

8. 3. 2015 16:27
Skokan na lyžích Roman Koudelka zaznamenal nejhorší výsledek v aktuální sezoně Světového poháru
Stefan Kraft, vítěz závodu
Stefan Kraft, vítěz závodu | Foto: Reuters

Lahti - Skokan na lyžích Roman Koudelka zaznamenal nejhorší výsledek v aktuální sezoně Světového poháru, v Lahti byl čtrnáctý. Vyhrál Rakušan Stefan Kraft, který ve finálovém kole ulétl na 133,5 metru a Němce Severina Freunda za sebou nechal o 11,3 bodu. Třetí skončil Nor Anders Fannemel. Kromě Koudelky žádný jiný Čech do druhého kola nepostoupil.

Vítězi čtyř závodů Světového poháru v této sezoně Koudelkovi se nevydařil už úvodní skok, po němž se kvůli délce jen 119 metrů zařadil na osmnácté místo. Ve finálovém kole si sice o dva metry a o čtyři místa polepšil, ale stejně popáté v sezoně skončil mimo nejlepší desítku. Umístil se ještě hůře než při dosud nejhorším výsledkům v sezoně, kterým bylo třinácté místo z Bischofshofenu.

Ze druhého místa po prvním kole ve finálovém dějství zaútočil Kraft. Jednadvacetiletý Rakušan předvedl suverénně nejdelší skok dne a potřetí v kariéře ovládl závod Světového poháru. Na druhém místě celkového hodnocení seriálu se na sedm bodů přiblížil vedoucímu Peteru Prevcovi ze Slovinska, který dnes skončil čtvrtý. Koudelkovi i nadále patří pátá příčka.

Z dalších českých skokanů měl k postupu do 2. kola nejblíže Jakub Janda, kterého na 33. místě dělilo od finálové třicítky sedm desetin bodu. Antonín Hájek a Jan Matura skončili v páté desítce.