Kvitová ve finále extraligy nestačila na Hradeckou

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
20. 12. 2011 18:02
Jedenáctý extraligový titul ale získal Prostějov
Petra Kvitová podlehla své fedcupové parťačce Lucii Hradecké po téměř tříhodinové bitvě
Petra Kvitová podlehla své fedcupové parťačce Lucii Hradecké po téměř tříhodinové bitvě | Foto: Reuters

Prostějov - Více než dva měsíce nenašla Petra Kvitová přemožitelku. Nalezla ji až ve finále tenisové extraligy, kde podlehla své fedcupové parťačce Lucii Hradecké v poměru 7:6, 6:7 a 5:7.

Titul nicméně získal Prostějov Petry Kvitové, jenž porazil 1. ČLTK 5:2 na zápasy.

Vítězka letošního Wimbledonu a Turnaje mistryň tak ztratila až v posledním singlovém zápase sezony svou stoprocentní bilanci v hale.

Její bilance se zastavila na skóre 25:1, přičemž devatenáct zápasů vyhrála na turnajích WTA a extralize, dalších šest pak ve Fed Cupu.

Hradecká, která udolala Kvitovou po téměř tříhodinové bitvě, tak srovnala stav finále mezi domácím Prostějovem a svým I. ČLTK Praha na 2:2 na zápasy.

Čtěte také:
Kvitová je nominována na dva ´sportovní Oscary´
Přenos ze Sportovce roku bude komorní, hokej pojede dál

"Předváděly jsme docela slušný tenis. Zradil mě bohužel servis, ale Lucka hrála výborně. Mohla jsem mít lepší chvilky, ale hrajeme jako tým a doufám, že to ostatní vybojují," řekla Kvitové České televizi.

Lucie Hradecká.
Lucie Hradecká. | Foto: Reuters

"Jsem totálně unavená, ale šťastná, že jsem uhrála bod pro tým," pochvalovala si naopak Hradecká, která po dvou výhrách Kvitové ve dvouhrách ve finále Fed Cupu proti Rusku zařídila ve čtyřhře po boku Květy Peschkeové rozhodující třetí bod.

Z titulu v extralize, celkově již jedenáctého v historii, se ale nakonec i přes dílčí úspěch Hradecké radoval domácí Prostějov. 

Klíčové body mu přinesla vítězství Tomáše Berdycha nad Jürgenem Melzerem, Floriana Mayera nad Philippem Petzschnerem a také nově utvořený deblový pár Petra Kvitová-Lucie Šafářová.

Tato dvojice, která spolu nastoupila ve čtyřhře vůbec poprvé v kariéře, porazila v supertiebreaku deblové specialistky ČLTK Ivetu Benešovou a Lucii Hradeckou.

Vítězný tým Prostějova si mezi sebe rozdělí 1,5 milionu, poražené ČLTK pak 800 tisíc.

Extraliga tenisových družstev - finále:

Prostějov - I. ČLTK Praha 5:2

Nieminen (Fin.) - Mertl 6:2, 7:6 (7:5), Šafářová - Benešová 7:6 (7:3), 6:3, Seppi (It.) - Hernych 6:0, 4:6, 4:6, Kvitová - Hradecká 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 5:7, Mayer - Petzschner (oba Něm.) 6:1, 7:6 (7:3), Berdych - Melzer (Rak.) 7:6 (7:5), 6:4, Kvitová, Šafářová - Benešová, Hradecká 6:4, 5:7, 10:6.

 

Právě se děje

Další zprávy