Přenos ze Sportovce roku bude komorní, hokej pojede dál

ČTK ČTK
19. 12. 2011 21:00
Sportovec roku bude koncipován jako pocta Havlovi
Hokejová extraliga se bude hrát i ve dny státního smutku
Hokejová extraliga se bude hrát i ve dny státního smutku | Foto: Jakub Šafránek

Velká Bíteš - Hokejová extraliga se i přes dny státního smutku po úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla bude ve středu a ve čtvrtek hrát podle programu.

Zástupci klubů se na valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje ve Velké Bíteši rozhodly, že duely 33. kola se nebudou překládat.

Uskuteční se i slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku 2011, které ale bude Česká televize vysílat ve středu od 21:00 na ČT4 místo původně plánovaného prvního kanálu a program bude přepracován.

Naopak čtvrteční vyhlášení tenisové ankety Zlatý kanár bylo zrušeno.

Čtěte také:
Šéfové klubů se dohodli. Chtějí uzavřít extraligu

Ve středu, čtvrtek a v pátek, tedy ve dnech, na které vláda vyhlásila státní smutek, jsou na programu i tři zápasy české hokejové reprezentace do 16 let, která se má v domácím prostředí utkat s Ruskem. I tyto duely se podle všeho uskuteční.

"Český svaz ledního hokeje se připojí k uctění památky bývalého prezidenta pana Havla. O konkrétní podobě ale rozhodne vedení svazu v úterý ráno," řekl ČTK tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Zápasy 33. extraligového kola, stejně jako úterní duely předešlého dějství, začnou minutou ticha. "Zpráva o třídenním státním smutku přišla chvíli před závěrem jednání. Měli jsme možnost se rozhodnout, jestli ano, nebo ne. A rozhodli jsme se, že budeme hrát," řekl člen představenstva APK LH Ladislav Blažek.

Anketa Sportovec roku měla být galavečerem pojatým tradičně jako zábavná oslava sportu, její přenos v ČT tak byl ohrožen. Pořadatelská agentura BPA nicméně narychlo přepsala scénář a celý zkrácený večer hodlá koncipovat jako poctu Václavu Havlovi s prostým předáním ocenění a hudbou v podání symfonického orchestru. Velmi omezená by měla být i prezentace partnerů. Pořad se navíc přestěhuje z "jedničky" na ČT4.

"Zkrátili jsme stopáž, změnili koncepci večera a chceme to celé pojmout jako poctu muži, který reprezentoval Českou republiku stejně jako sportovci," řekla ČTK Petra Pavelková z pořadatelské agentury BPA. Přeložení slavnostního vyhlášení bylo hlavně s ohledem na osobní účast sportovců nemožné.

Náhradní Zlatý kanár bude začátkem února

Devatenáctý ročník tenisového Zlatého kanára, nad kterým tradičně převzal záštitu prezident ČR Václav Klaus a jeho největší favoritkou byla wimbledonská vítězka Petra Kvitová, se měl uskutečnit ve čtvrtek od 17:30 v Přerově. "Je to zrušeno. Moc dlouho jsme o tom nepřemýšleli, za této situace to nešlo uspořádat," řekl ČTK Petr Huťka, předseda klubu Precolor Plus Přerov.

Náhradní ceremoniál by se mohl uskutečnit začátkem února po Australian Open.

 

Právě se děje

Další zprávy