Kreuziger v Pyrenejích neuspěl a klesl na 12. místo

18. 7. 2010 17:15
Po samostatném úniku vyhrál Francouz Riblon
Stephane Riblon se raduje z premiérového triumfu na Tour de France
Stephane Riblon se raduje z premiérového triumfu na Tour de France | Foto: Reuters

Praha - První pyrenejskou etapu na Tour de France vyhrál překvapivě Francouz Christophe Riblon ze stáje AG2R La Mondiale.

Riblon vyhrál 184,5 kilometru dlouhou etapu z Revel na vrchol hory Ax 3 Domaines poté, co jako jediný dovedl ke zdárnému konci únik skupiny, do kterého se dostal hned v úvodu etapy.

Až s minutovou ztrátou dojeli za vítězem největší favorité Tour v čele s Rusem Denisem Meňšovem a Španělem Samuelem Sánchezem.

Bývalý dopingový hříšník Vinokurov vyhrál 13.etapu TdF
Contador snížil ztrátu na Schlecka, Kreuziger desátý
Cavendish vyhrál už třetí etapu. V čele stále Schleck

Zatímco dva největší favorité závodu Andy Schleck z Lucemburska a Španěl Alberto Contador dojeli vzápětí za nimi, Roman Kreuziger tempo s elitními vrchaři neudržel a odpadl zhruba sedm kilometrů před cílem.

Se ztrátou tří minut a tří sekund na vítěze dojel 'až' na 28. místě, a propadl se tak v průběžném pořadí na 12. místo, když jej předstihl týmový kolega z Liquigasu Ital Ivan Basso a Kazach Alexander Vinokurov.

Na vedoucího Schlecka ztrácí už sedm minut a 11 sekund.

Tour de France - 14. etapa:

1. Riblon (Fr.) 4:52:42, 2. Meňšov (Rus.), 3. S. Sánchez (Šp.) oba -54, 4. A. Schleck (Luc.), 5. Rodriguez (Šp.), 6. Gesink (Niz.), 7. Contador (Šp.), 8. Van den Broeck (Belg.) všichni -1:08, 9. Cunego (It.), 10. Sastre (Šp.) oba -1:49, ...28. Kreuziger -3:03.

Průběžné pořadí: 1. A. Schleck 68:02:30, 2. Contador -31, 3. S. Sánchez -2:31, 4. Meňšov -2:44, 5. Van den Broeck -3:31, 6. Gesink -4:27, 7. Leipheimer (USA) -4:51, 8. Rodriguez -4:58, 9. L. Sánchez (Šp.) -5:56, 10. Basso (It.) -6:52, ...12. Kreuziger -7:11