Cavendish vyhrál už třetí etapu. V čele stále Schleck

15. 7. 2010 18:42
Roman Kreuziger je stále na 11. místě
Andy Schleck a Alberto Contador jsou stále hlavními kandidáty na triumf
Andy Schleck a Alberto Contador jsou stále hlavními kandidáty na triumf | Foto: Reuters

Bourg-les-Valence - Jedenáctou etapu Tour de France vyhrál po spurtu celého pelotonu Brit Mark Cavendish ze stáje Columbia.

Pětadvacetiletý specialista na hromadné dojezdy si připsal letos již třetí dílčí prvenství.

Celkovým pořadím etapa ze Sisteronu do Bourg-les-Valence nezamíchala.

Na 184 kilometrech sice čekala na cyklisty jedna horská prémie třetí kategorie, celé pole však kromě několika uprchlíků zůstalo až do cíle pohromadě.

Desátou etapu Tour vyhrál Paulinho, Kreuziger jedenáctý
Královská etapa pro Casara. V čele Schleck a Contador

Poslední snaha o únik ztroskotala zhruba dvacet kilometrů před cílem a favorité v čele s lídrem Andym Schleckem či obhájcem prvenství Albertem Contadorem mohli zpovzdálí sledovat souboj sprinterů.

Ten pro sebe rozhodl Cavendish, jenž se radoval i v páté a šesté etapě. Za sebou na druhém místě nechal Itala Alessandra Petacchiho, který už vyhrál v letošním ročníku dvakrát. Třetí dojel Američan Tyler Farrar.

Český cyklista Roman Kreuziger z Liquigasu byl hodnocen na 31. místě a v průběžném pořadí si drží 11. příčku se ztrátou pěti minut a 11 sekund na Andyho Schlecka.

V pátek čeká na peloton kopcovitý terén se závěrečným stoupáním pojmenovaným po francouzském cyklistovi Laurentu Jalabertovi, jenž tu slavil před 15 lety triumf v den výročí dobytí Bastilly.

Tour de France, cyklistický etapový závod - 11. etapa: Sisteron - Bourg-les-Valence (184,5 km):
1. Cavendish (Brit.) 4:42:29, 2. Petacchi (It.), 3. Farrar (USA), 4. Rojas (Šp.), 5. McEven (Austr.), 6. Araširo (Jap.), 7. Hushovd (Nor.), 8. Mondory (Fr.), 9. Roelandts (Belg.), 10. Ciolek (Něm.), ...31. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. A. Schleck (Luc.) 53:43:25, 2. Contador (Šp.) -41, 3. S. Sánchez (Šp.) -2:45, 4. Meňšov (Rus.) -2:58, 5. Van den Broeck (Belg.) -3:31, 6. Leipheimer (USA) -3:59, 7. Gesink (Niz.) -4:22, 8. L. Sánchez -4:41, 9. Rodriguez (oba Šp.) -5:08, 10. Basso (It.) -5:09, 11. Kreuziger -5:11.