Kolocová se Slukovou vybojovaly v Šanghaji páté místo

ČTK ČTK
5. 5. 2012 14:12
České hráčky přidaly další důležité body do olympijského žebříčku
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová | Foto: kolocova-slukova.cz

Šanghaj - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou skončily i na svém druhém letošním turnaji Světového okruhu páté, tentokrát na grandslamu v Šanghaji.

Jejich pouť ve čtvrtfinále zastavily druhé nasazené Brazilky Talita s Antonelliovou, které český pár porazily 21:19 a 21:11.

České beachvolejbalistky si týden po vydařeném turnaji v jiném čínském městě San-ja znovu upevnily postavení mezi kvalifikovanými páry v olympijském žebříčku, který určí 16 z 24 účastníků her v Londýně v polovině června.

Čtěte také:
VIDEO Půvabné volejbalistky natočily hravý videoklip

"Ze vstupu do sezony máme obrovskou radost. Povedlo se nám prodat, na čem jsme v náročné přípravě pracovaly," řekla ČTK Kolocová. "A to, že jsme k olympiádě o krok blíže, si uvědomujeme a jsme z toho nadšené, ale naším cílem je i nadále podávat dobré výkony, účastí na olympiádě se nechceme příliš svazovat."

Kolocová se Slukovou po vítězství v základní skupině nastoupily v play off až ve druhém kole a v něm dnes vyhrály nad řeckou dvojicí Vasiliki Arvanitiovou s Marií Tsiartsianiovou 21:15 a 21:16. Talitu a Antonelliovou se snažily poprvé v kariéře porazit, jenže po vyrovnaném úvodním setu ve druhém už na brazilské favoritky nestačily.

Talita a Antonelliová na obou letošních turnajích Světového okruhu byly ve finále, v San-ja vyhrály. Velkou šanci na medaili mají i na grandslamu v Šanghaji, který vyvrcholí v sobotu.

Přemysl Kubala s Petrem Benešem na společném turnaji nepostoupili ze skupiny, jedna výhra jim nestačila. I oni ztroskotali na dvojici z volejbalové velmoci Brazílie - Ricardovi s Cunhou podlehli 17:21, 22:20 a 9:15.

Čeští beachvolejbalisté se dělí o 25. místo a do olympijského žebříčku si zapsali 80 bodů. Účast na OH v Londýně by jim také neměla uniknout, stejně jako Haně Klapalové s Lenkou Háječkovou. Ty rovněž na grandslamu v Číně vypadly ve skupině.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy