VIDEO Půvabné volejbalistky natočily hravý videoklip

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 4. 2012 6:50
Pomocí videa shánějí podporu pro svůj olympijský sen
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová patří mezi českou beachvolejbalovou špičku
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová patří mezi českou beachvolejbalovou špičku | Foto: kolocova-slukova.cz

Praha - Stovky český sportovců sní, že se probojují na olympijské hry. Dostat se do Londýna chce také úspěšný beachvolejbalový pár Kristýna Kolocová a Markéta Sluková.

Sehnat prostředky na realizování olympijského snu v minoritních sportech však nebývá snadné. V módě je nyní fotit atraktivní a lechtivé kalendáře, z jejichž výtěžku se pak kvalifikační turnaje financují.

Rovněž Kolocová se Slukovou chtějí přilákat partnery do svého týmu nazvaného Beach Angels Club moderní cestou, zvolily však prezentaci pomocí hravého videoklipu.

"Beach Angels Club by měl spíše sloužit jako pojítko mezi našimi fanoušky, partnery a naším týmem a pomoci nám zafinancovat  náklady na profesionální infrastrukturu," říkají sympatické volejbalistky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Čí to byl nápad, tímto způsobem (tedy videem na youtube) váš tým propagovat?
"Vytvořit projekt Beach Angels Club byl nápad našeho trenéra Simona Nausche. V souvislosti s jeho vznikem jsme hledali možnost, jak tento projekt zviditelnit a dostat do podvědomí více lidí."

Foto: kolocova-slukova.cz

Kdo vymyslel, že bude video takto vypadat? 
"Několik variant jsme konzultovali s kameramanem a producentem v jedné osobě Jankem Rubešem, a poté jsme společnými silami vybrali tuhle verzi."

Jak dlouho se klip točil a zpracovával?
"Natáčeli jsme na Hamru v Záběhlicích těměř pět hodin. Poté se video muselo sestříhat a upravit."

Bylo to pro vás náročné, nebo spíš zábava?
"Spíše zábava, i když po pěti hodinách v hale nám začínala být už trochu zima."

Jaké jsou na něj ohlasy?
"Zatím jen pozitivní. Jsme všichni rádi, že se video líbí."

Čtěte také:
Má poslední šanci na olympiádu. Boxer Chládek si věří
Nepodávejte soupeřům na OH ruce, radí Britům lékař
Klapalová s Háječkovou prohrály souboj o bronz i na ME

Zaznamenali jste od zveřejnění videa početnější registraci do vašeho Beach Angels Clubu?
"Video vzniklo a bylo zveřejněno zárověn s projektem Beach Angels Club. Má sloužit k jeho propagaci a svůj účel rozhodně splnilo. Lidem se to líbí, je to něco nového."

Foto: kolocova-slukova.cz

Je pro vás podpora v rámci Beach Angels Clubu klíčová, nebo máte prostředky pro sezonu (a případnou olympijskou účast) zajištěny jinou cestou?
"Díky našim partnerům náklady na sezónu pokryty máme. Pokud ale chceme dlouhodobě zůstat mezi světovou elitou, je potřeba investovat do profesionální infrastruktury- do trenéra, který se nám celoročně věnuje, do lékařského zázemí, kvalitní přípravy atd."

Jak moc bude pro vás těžké kvalifikovat se na olympiádu, na kolik procent odhadujete své šance? 
"Kvalifikovat se na olympiádu je vždycky těžké. Šanci máme určitě velikou, momentálně jsme na 13. místě olympijského žebříčku a přímo bude postupovat šestnáctka. Čeká nás do 17.6., kdy je olympijský deadline, ještě šest turnajů. Pokud se mám podaří si tuto pozici udržet, tak se tam dostaneme, ale musíme makat."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy