Bakalářka Vrabcová-Nývltová před sezonou opět vsadila na běh

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
13. 10. 2015 14:08
Eva Vrabcová-Nývltová má za sebou pestrou letní přípravu, během které zaznamenala i několik pozoruhodných běžeckých úspěchů. V následující sezoně běžeckého lyžování se chce soustředit na Tour de Ski a Světový pohár, včetně podniku v novém Městě na Moravě.
Eva Vrabcová-Nývltová
Eva Vrabcová-Nývltová | Foto: ČTK

Praha - Eva Vrabcová-Nývltová na loňské Zimní olympiádě v Soči skončila v závodě na 30 kilometrů pátá a na letošním světovém šampionátu ve švédském Falunu na stejně dlouhé trati devátá. Také v několika závodech Světového poháru se protlačila do elitní desítky a rovněž v nastávající sezoně chce potvrdit svoji pozici české běžecké jedničky a zase na sebe upozornit i v silné zahraniční konkurenci.

"Mistrovství světa se nekoná a tak maximální pozornost chci soustředit na Tour de Ski, která je na programu ve Švýcarsku, Německu a Itálii hned začátkem ledna,“ prozradila devětadvacetiletá účastnice tří olympijských her v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jaký jste měla program po skončení uplynulé sezony?

V dubnu jsem podnikla rodinný zájezd do Egypta a konečně jsem dokončila studium na Fakultě informatiky a sportovního managementu, takže jsem ozdobena bakalářským titulem. A začátkem května už začala příprava na novou sezonu.

Jakou měla náplň?

Není snad tajemstvím, že mojí velkou láskou je atletika, je smyslem i náplní mého života. Konkrétně to jsou běhy na delších tratích. Podařilo se mi zlepšit český rekord v silničním závodě na 10 kilometrů, zúčastnila jsem se Ústeckého půlmaratonu a několika dalších běžeckých akcí, kterých bylo letos víc, než v předchozích letech.

Co vaší přípravě říkají lyžařští odborníci?

Kroutí hlavou a někteří mi to i vytýkají. Já jsem však přesvědčena, že běhání je nejdůležitější část přípravy lyžaře-běžce. Nejde však o nějaký speciální atletický trénink, jak si mnozí lidé myslí. Běžeckou část prokládám kolečkovými lyžemi, na kterých například Lukáš Bauer strávil letos v létě většinu času (rozhovor s Lukášem Bauerem čtěte zde).

Myslíte si, že na novou sezonu jste dobře připravena?

Hlavně ze zdravotních důvodů nebyla silová část přípravy na odpovídající úrovni. První závod Světového poháru je až na konci listopadu, takže mám ještě skoro dva měsíce na odstranění tohoto manka. Věřím, že to zvládnu.

Co považujete za svoji největší slabinu?

Určitě to jsou sprinty, které ze svého programu vypouštím. Přežít je musím pouze na Tour de Ski.

Došlo k nějaké změně ve vašem realizačním týmu?

Trénuji sama, přesněji řečeno pod dohledem manžela. Novým členem týmu je kondiční trenér.

Máte kromě Tour de Ski nějaký další závod, který je pro vás mimořádně přítažlivý?

Určitě to bude začátkem března čtyřdílný Ski Tour Canada. Avšak důležitý je pro mě každý závod Světového poháru. Velkou výzvou pak pro mě bude "patnáctka“ na domácí půdě v Novém Městě na Moravě. Je tam vždy nádherná divácká kulisa, skvělá organizace a početná zahraniční konkurence.

S jakými výsledky byste byla spokojena?

Každá pozice v elitní desítce by byla nádherná a naopak umístění pod dvacátou příčkou by mě zklamalo. Navzdory tomu, že body do konečného účtu získává v každém závodě Světového poháru třicítka nejlepších.

A jaký je váš nejbližší program?

V pátek odjíždím za prvním sněhem na ledovec Dachstein, kde mám být do konce října. A 6. listopadu odlétáme na další soustředění do Skandinávie, kde také začne dlouhý řetěz Světových pohárů.

 

Právě se děje

před 5 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy