Djokovič udolal Murrayho a vyzve ve finále Nadala

27. 1. 2012 15:10
Kuzněcovová se Zvonarevovou slaví titul ve čtyřhře

Melbourne - Soupeřem Rafaela Nadala ve finále Australian Open bude obhájce titulu z loňského roku Novak Djokovič.

Srbský tenista udolal v nádherné pětisetové bitvě Brita Andyho Murrayho 6:3, 3:6, 6:7, 6:1, 7:5.

Utkání trvalo čtyři hodiny a padesát minut, Murray prohrával 0:1 na sety, pak vedl 2:1, ale nakonec odešel svěřenec Ivana Lendla poražen.

Rusko jásá. Maria nerada s někým opakovaně prohrává
Nadal otočil bitvu s Federerem a je ve finále

Famózní tenis plný zvratů, skvělých dlouhých výměn a emocí se hrál především ve třetím setu, který sám o sobě trval hodinu a půl.

"Andy bojoval a dokázal se v pátém setu vrátit do zápasu, bylo potřeba hrát pořád soustředěně. Byl to jeden z nejlepších zápasů, co jsem hrál, fyzicky i psychicky náročný," řekl po zápase srbský hrdina, který při odchodu do šaten Britovi zatleskal.

Rusky získaly titul ve čtyřhře

Ruské tenistky Světlana Kuzněcovová a Věra Zvonarevová získaly titul ve čtyřhře a připsaly si po druhém grandslamovém deblovém triumfu v kariéře. Ve finále porazily italský pár Roberta Vinciová - Sara Erraniová v třísetové bitvě 5:7, 6:4, 6:3.

Finále juniorské dvouhry si nezahraje Adam Pavlásek, který stejně jako jeho přítelkyně Petra Kvitová vypadl před jeho branami. Nad Pavláskovy síly byl domácí Luke Saville, který českou naději zdolal 6:3, 6:4. Poté s Chorvatem Vegerem neuspěl ani ve finále čtyřhry.

Tenisový turnaj Australian Open (tvrdý povrch, dotace 26 mil. australských dolarů):

Muži:

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - A. Murray (4-Brit.) 6:3, 3:6, 6:7 (4:7), 6:1, 7:5.

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Kuzněcovová, Zvonarevová (Rus.) - Vinciová, Erraniová (11-It.) 5:7, 6:4, 6:3.

Smíšená čtyřhra - semifinále:

Matteková-Sandsová, Tecau (8-USA/Rum.) - Mirzaová, Bhúpathí (6-Ind.) 6:3, 6:3, Vesninová, Paes (5-Rus./Ind.) - Vinciová, Bracciali (It.) 5:7, 6:2, 10:7.