Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 5. 2012 19:33
Berdych v zápase s Nadalem, turnaj v Římě
Berdych v zápase s Nadalem, turnaj v Římě | Foto: Reuters

Paříž - Česká tenisová jednička jde na French Open do druhého kola. Tomáš Berdych vyprovodil z kurtu číslo sedm ve třech setech 6:3, 6:4 a 6:1 Dudiho Selu. Ve druhém kole narazí na domácího Michaela Llodru.

Dva sety se český tenista hledal a dával tak trochu vzpomenout na loňský výbuch, kdy na French Open skončil již v prvním kole na raketě domácího kvalifikanta Stéphana Roberta.

Proti Selovi si rychle vypracoval první brejk zápasu, jenže o ten v sedmé hře prvního setu po několika zbytečných chybách přišel. Sela ale nedokázal vzápětí udržet koncentraci, nabídl Berdychovi další dva brejkboly a ten nabídkou na vedení 5:3 nepohrdl.

První set pak vzápětí dovedl do vítězného konce, i když za stavu 40:0 na ukončení sady potřeboval až ten úplně poslední setbol. 94. hráč světa kousal favorita i ve druhé sadě, jenže v jejím závěru se rozdíl 87 míst na žebříčku projevil.

Po prohraném druhém setu Sela odpadl

Sela nabídl za stavu 4:4 dva brejkboly a Berdych hned ten první využil. Vzápětí už s přehledem dovedl set při svém servisu do vítězného konce a ve třetí sadě již na kurtu jasně dominoval.

Ve druhém kole ale na rodáka z Valašského Meziříčí čeká velmi nepříjemný soupeř - domácí Michael Llodra. Oba hráči neměli v minulosti zrovna idylický vztah, navíc Berdych má s francouzským mušketýrem vyrovnanou zápasovou bilanci 2:2.

Llodra Berdychovi nesedí

Jednu z porážek mu Llodra připravil ve stejné fázi turnaje na French Open před čtyřmi lety. "Horšího soupeře pro druhé kolo bych asi nenašel. Dokáže potrápit i ty nejlepší, ale zase když nemá den, prohraje hladce se soupeři, do kterých bych to nikdy neřekl," citovala Berdycha MfDnes.

"Je každopádně nepříjemný. Ale není lepší doba, kdy bych s ním chtěl hrát. Díky mé formě i díky tomu, že jsme ve Francii a určitě nás pošlou na nějaký velký kurt," dodal český hráč.

Štěpánek stejně jako loni vypadl hned

Štěpánek prohrál po třech hodinách a 47 minutách s Goffinem 2:3 na sety a ve dvouhře končí stejně jako loni už v prvním kole.

Štěpánek v pátém setu naprosto odešel, přestože vedl dva nula, nakonec po šesti prohraných řadách v řadě prohrál 2:6.

Stejná věc ho postihla i ve čtvrtém setu, vedl 3:2 a měl výhodu podání, ale i tehdy se třikrát za sebou podání prohrál.

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Berdych (7) - Sela (Izr.) 6:3, 6:4, 6:1, Goffin (Belg.) - Štěpánek (23) 6:2, 4:6, 2:6, 6:4, 6:2, Kohlschreiber (24-Něm.) - Ebden (Austr.) 6:4, 6:4, 7:6 (7:4), Tomic (25-Austr.) - Haider-Maurer (Rak.) 7:6 (7:5), 6:3, 6:3, Giraldo - Falla (oba Kol.) 5:7, 6:2, 6:4, 7:6 (7:4), Llodra (Fr.) - García-López (Šp.) 7:6 (7:5), 6:2, 3:6, 6:3, Clement (Fr.) - Bogomolov (Rus.) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (7:2), 5:4 skreč, Simon (11-Fr.) - Harrison (USA) 3:6, 7:5, 6:4, 6:1, Mathieu (Fr.) - Phau (Něm.) 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:0, Mayer (Arg.) - O. Rochus (Belg.) 6:3, 6:4, 2:6, 6:4, Baker (USA) - Malisse (Belg.) 6:3, 7:6 (7:1), 7:6 (7:5).

Ženy:

Arvidssonová (Švéd.) - Vinciová (17-It.) 6:2, 4:6, 6:3, Lepchenková (USA) - Pěrvaková (Kaz.) 6:2, 6:7 (6:8), 6:4.