Smolař Bank: Na pády se nedívám rád. Nedělá mi to dobře

Sport Sport
21. 2. 2015 0:00
Pátečním hostem v DVTV byl český sjezdař Ondřej Bank, který před dvěma týdny zažil hrůzostrašný pád ve sjezdu do kombinace na světovém šampionátu v Beaver Creaku.
Je možné, že až ten pád uvidím, tak už na lyže nepůjdu, tvrdí Ondřej Bank a dodává, že už před pádem přemýšlel o konci kariéry. Zároveň podle něj jde o to, jak vybalancovat všechna rizika i adrenalin. | Video: DVTV

Praha – Pátečním hostem v DVTV byl český sjezdař Ondřej Bank, který před dvěma týdny zažil hrůzostrašný pád ve sjezdu do kombinace na světovém šampionátu v Beaver Creaku.

A právě tento okamžik byl hlavním tématem rozhovoru s moderátorkou Danielou Drtinovou. „Obecně se nerad dívám na pády a ne jen v mém případě,“ prozradil čtyatřicetiletý sjezdař, který podobných karambolů zažil v kariéře již několik.

„Co mi na to říká okolí? Doma například, že je to moje cesta k nim, že tam ukazuji, že chci být s nimi. Uvidíme, co bude dál. Já se na život po lyžování těším, ale zároveň se mi končit ještě nechce,“ dodal.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v našem videu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy