Smolař Bank: Na pády se nedívám rád. Nedělá mi to dobře

Sport Sport
21. 2. 2015 0:00
Pátečním hostem v DVTV byl český sjezdař Ondřej Bank, který před dvěma týdny zažil hrůzostrašný pád ve sjezdu do kombinace na světovém šampionátu v Beaver Creaku.
Je možné, že až ten pád uvidím, tak už na lyže nepůjdu, tvrdí Ondřej Bank a dodává, že už před pádem přemýšlel o konci kariéry. Zároveň podle něj jde o to, jak vybalancovat všechna rizika i adrenalin. | Video: DVTV

Praha – Pátečním hostem v DVTV byl český sjezdař Ondřej Bank, který před dvěma týdny zažil hrůzostrašný pád ve sjezdu do kombinace na světovém šampionátu v Beaver Creaku.

A právě tento okamžik byl hlavním tématem rozhovoru s moderátorkou Danielou Drtinovou. „Obecně se nerad dívám na pády a ne jen v mém případě,“ prozradil čtyatřicetiletý sjezdař, který podobných karambolů zažil v kariéře již několik.

„Co mi na to říká okolí? Doma například, že je to moje cesta k nim, že tam ukazuji, že chci být s nimi. Uvidíme, co bude dál. Já se na život po lyžování těším, ale zároveň se mi končit ještě nechce,“ dodal.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v našem videu.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy