Schumacher domlouval Massovi. Téma je soukromé, řekl

Ivo Pospíšil
29. 7. 2010 16:40
Až budu týmová dvojka, přestanu závodit, říká Massa
Felipe Massa
Felipe Massa | Foto: Reuters

Hungaroring - Velkou vlnu nespokojenosti a rozhořčení sebou přinesla poslední Velká cena Německa vozů formule 1.

Ještě několik desítek hodin po konci hlavního závodu se přetřásalo kontroverzní vítězství Fernanda Alonsa z Ferrari. Nešlo o to, že vyhrál, šlo o styl, jakým toho dosáhl.

Čtěte také:
Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy
Viceprezident FIA: Ferrari už další postih nečeká

Devětadvacetiletý Španěl kroužil po startu na okruhu v Hockenheimu na druhém místě, první byl přitom jeho kolega Felipe Massa. Jak se ale závod blížil ke konci, dostával vedoucí Brazilec rádiem čím dál častěji pokyny, aby svého parťáka pustil před sebe. Prý byl rychlejší, ale své sehrál jistě i fakt, že Alonso má v průběžném bodování mistrovství více bodů.

Nakonec se tak stalo a na stupních vítězů proto zněla španělská hymna. Kyselý pohled Brazilce ovšem vysílaly kamery do celého světa.

 

Jezdci se proto snažil "promluvit do duše" i Michael Schumacher. Bývalý závodník italské stáje, dnes jezdící za Mercedes GP, se už dříve přiznal, že s krokem vedoucích představitelů Ferrari souhlasí. O výhodách tohoto verdiktu se měl dozvědět i Massa.

"Skutečně jsem s ním měl menší pohovor, ale to je naše soukromá záležitost, uvedl na stránkách Eurosportu Schumacher. "On je sám dost zkušený, ani nepotřebuje, abych mu radil," dodal.

Až budu týmovou dvojkou, odejdu, říká Massa

Ani Massa se nechtěl k nedělní situaci příliš vyjadřovat, zůstal jen u stanoviska, že se jako týmová dvojka za Fernandem Alonsem necítí.

"Až mi dojde, že jsem týmová dvojka, skončím se závoděním," citují Massu stránky Autosportu. Na otázku, jak by se zachoval, kdyby stejná situace jako v Německu, nastala již tento víkend při VC Maďarska, odpověděl nekompromisně: "Tak bych vyhrál."

"Jak jsem už řekl, nejsem zde proto, abych závodil. Já chci vyhrávat. Jsem ale také profesionál a pracuji pro tým," uzavřel.

Brazilec se po roce vrací na místo, na které nemá zrovna pozitivní vzpomínky. V minulé sezoně totiž při kvalifikaci na VC Maďarska najel na odpadlou pružinu z vozu Rubense Barrichella, která ho ještě trefila do hlavy. Jezdec následně ztratil vědomí a v plné rychlosti najel do bariéry.

Massa pak byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice v Budapešti, kde se ještě ten den podrobil operaci. Sezona pro něj tehdy skončila a zaskočit za něj měl v kokpitu Ferrari právě Schumacher.

K tomu ale nedošlo, neboť Němec se ještě potýkal se zraněným krkem. Jak se později ukázalo, velký návrat do formule 1 se ale odložil jen o pár měsíců.

 

Právě se děje

Další zprávy