Kornfeil zajel v kvalifikaci v Losailu čtvrtý nejlepší čas

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 22. 3. 2014 19:17
Jakub Kornfeil odstartuje do Velké ceny Kataru třídy Moto3 z čtvrtého místa. Český motockylový závodník na KTM se tak v Losailu postaví do druhé startovní řady.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: KTM Images

LosailJakub Kornfeil odstartuje do Velké ceny Kataru třídy Moto3 z čtvrtého místa. Český motocyklový závodník na KTM se tak v Losailu postaví do druhé startovní řady. Pole position vybojoval Španěl Alex Rins s Hondou, na něhož Kornfeil ztratil půl vteřiny.

"Dali jsme do toho opravdu maximum a musíme být spokojení. Výchozí pozice do závodu není vůbec špatná a zítra prostě žádné taktizování a vyčkávání, prostě jedeme pořád dopředu," řekl spokojený Kornfeil.

Druhý český zástupce, nováček Karel Hanika, zajel v sedle své KTM v dnešní kvalifikaci 19. nejlepší čas.

Kornfeil se hned na začátku kvalifikace zařadil do nejlepší trojice, ale s průběhem času se postupně propadal. To nejlepší si ovšem nechal na poslední rychlé kolo, v němž si připsal čas 2:06,515 minuty.

"Kvalifikace byla hodně těžká. Na trati foukal hrozně silný vítr a celková kondice trati byla úplně jiná než včera," popsal český závodník situaci na okruhu v Losailu.

Od třetí ho místa zajišťujícího umístění v první řadě ho dělilo jen 15 setin vteřiny. Hanika na nejlepšího jezdce dne své třídy ztratil přes dvě vteřiny a ve svém posledním rychlém kole spadl.

Marqueze zlomenina nebrzdí

I přes nedávnou zlomeninu nohy při motokrosovém tréninku byl mezi jezdci MotoGP nejrychlejší obhájce titulu Marc Marquez. V první řadě ho doplní další Španěl na Hondě Alvaro Bautista a jezdecYamahy Bradley Smith.

Vítěz prvních tří tréninků v Losailu Aleix Espargaro na stroji slabší specifikace Open FTR-Yamaha v kvalifikaci hned dvakrát spadl a patří mu až 12. pozice. Český pilot Karel Abraham s Hondou obsadil 18. pozici, když nepostoupil z první kvalifikace.

Dramatickou kvalifikaci třídy Moto2 vyhrál Španěl Esteve Rabat na Kalexu. Boj o nejrychlejší časy byl předčasně ukončen po divokém pádu Mika Kallia, který "škobrtnul" o ležící motorku Sandra Corteseho a skončil v kotrmelcích. Naštěstí ani jeden z účastníků karambolu se nezranil.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Dauhá - kvalifikace:

Moto3: 1. Rins 2:05,973, 2. Á. Márquez (oba Šp./Honda) -0,152, 3. Miller (Austr./KTM) -0,392, 4. Kornfeil (ČR/KTM) -0,542, 5. I. Viňales (Šp./KTM) -0,870, 6. Kent (Brit./Husqvarna) -0,891, ...19. Hanika (ČR/KTM) -2,136.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:00,081, 2. Cortese (Něm./Kalex) -0,020, 3. Nakagami (Jap./Honda) -0,370, 4. Lüthi (Švýc./Suter) -0,378, 5. Lowes (Brit./Speed Up) -0,466, 6. Kallio (Fin./Kalex)-0,540.

MotoGP: 1. M. Márquez 1:54,507, 2. Bautista (oba Šp./Honda) -0,057, 3. Smith (Brit./Yamaha) -0,094, 4. Dovizioso(It./Ducati) -0,137, 5. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,154, 6. Pedrosa(Šp./Honda) -0,196, ...18. Abraham (ČR/Honda) 1:56,715 nepostoupil z první kvalifikace.