Abraham v Argentině odstartuje v MotoGP z páté řady, Kornfeil v Moto3 ze šesté

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
Aktualizováno 30. 3. 2019 19:47
Karel Abraham skončil patnáctý v sobotní kvalifikaci na GP Argentiny elitní kategorie MotoGP. Ve třídě Moto3 skončili oba čeští zástupci v rozmezí druhé a třetí desítky- Jakub Kornfeil byl 16., jeho týmový kolega Filip Salač obsadil 24. pozici.
Karel Abraham na Ducati.
Karel Abraham na Ducati. | Foto: Reale Avintia Racing

Abraham se tak v neděli postaví do páté startovní řady. Kornfeil v nejslabší  kategorii do šesté a nováček Salač bude poté, co se nedostal do druhé části kvalifikace, o dvě řady dál.

"V kvalifikaci to bylo těžké hlavně z důvodu strategie, protože většina jezdců vyjela z boxů třikrát. Bylo to zvláštní, ale na druhou stranu jsme všichni na těsno za sebou. Já jsem na 24. místě, ale na druhého ztrácím jen 1,1 vteřiny, což je zanedbatelné," uvedl Salač.

Abraham na Ducati  také neuspěl v první části boje o pole position v nejsilnější kubatuře. Jako první bude na startovním roštu obhájce titulu Marc Marquez na Hondě, druhý byl Maverick Viňalec s Yamahou a třetí vítěz úvodního podniku sezony Andrea Dovizioso v sedle Ducati.

Kornfeilovi se v druhé Grand Prix sezony příliš nedařilo v trénincích, ale v úvodní kvalifikaci si vybojoval start v druhé části pro 18 nejrychlejších. V ní český jezdec na stroji KTM ztratil 1,2 sekundy na Španěla Jaumeho Masiu, jenž získal první pole position v kariéře.

"Dnešní kvalifikace je jedna velká katastrofa. Když si procházím výsledky, žasnu nad tím, kolik ztrácím na druhém sektoru. Jen tam jsem ztratil 0.429, což je hrozná propast. Další velký problém je, že jsem prostě ve druhé části kvalifikace nic nevymyslel. Nebylo v podstatě z čeho tam vsadit to rychlé kolo," lamentoval český jezdec.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Masiá 1:48,775, 2. Canet (oba Šp./KTM) -0,319, 3. Arbolino (It./Honda) -0,347, …16. Kornfeil -1,199, 24. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.