Čeští motorkáři na Sachsenringu na body nedosáhli, Kornfeila od nich dělilo jen čtvrt vteřiny

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 7. 2017 14:45
Jakub Kornfeil letos v mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto3 bodoval pouze jednou.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot třídy Moto3. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Sachsenring - Karel Abraham v MotoGP ani Jakub Kornfeil v závodě Moto3 nedosáhli ve  Velké ceně Německa silničních motocyklů na body. Abraham obsadil sedmnáctou  Kornfeil byl ještě o pozici horší.

Ten se na Sachsenringu  po startu z 18. pozice hned v prvních zatáčkách posunul do první patnáctky. Pak z ní zase záhy vypadl a pohyboval se těsně za bodovanými příčkami. Na ty se ale do závěru závodu nevrátil a v cíli mu patřila stejné místo  jako na startovním roštu.

Pro vítězství si dojel suverénní lídr seriálu Joan Mir ze Španělska, na něhož Kornfeil ztratil téměř 18 vteřin. Od patnácté pozice ho dělilo pouhých 26 setin vteřiny. V letošním ročníku tak má závodník sedlající stroj Peugeot stále jen pět bodů za 11. pozici z Le Mans.

Na druhé pozici těsně skončil Ital Romano Fenati. Ten také na druhém místě celkového pořadí seriálu vystřídal Španěla Árona Caneta, který po pádu nedokončil.

Abrahamově Ducati v neděli chyběla rychlost, český jezdec se dlouho pohyboval až ve třetí desítce. Až v druhé polovině závodu se posunul kupředu a byl odmávnut sedmnáctý.

Marc Marquez potvrdil na Sachsenringu svoji stoprocentní bilanci a v MotoGP na německé trati znovu neprohrál. Španěl na Hondě ubránil vedení před domácím překvapením Jonasem Folgerem na Yamaze, třetí byl další jezdec Hondy Dani Pedrosa.

Protože až těsně za stupni vítězů skončilo duo tovární Yamahy Maverick Viňales a Valenttino Rossi a Andrea Dovizioso na Ducati dojel osmý, ujal se Marquez vedení v mistrovství světa.

Také v Moto2 se podobně jako v nejslabší kubatuře radoval z triumfu lídr šampionátu. Franco Morbidelli si tak výrazně upevnil vedení, protože jeho největší vyzyvatelé, domácí Thomas Lüthi a Španěl Alex Marquez, na německém okruhu spadli.

Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 39:34,775, 2. Fenati (It./Honda) -0,121, 3. Ramírez (Šp./KTM) -0,218, 4. Bulega (It./KTM) -5,074, 5. Öttl (Něm./KTM) -13,073, 6. Bastianini (It./Honda) -13,650, …18. Kornfeil (ČR/Peugeot) -17,863.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Mir 165, 2. Fenati 128, 3. Canet 110, 4. Martín (oba Šp./Honda) 89, 5. Di Giannantonio (It./Honda) 85, 6. McPhee (Brit./Honda) 83, …24. Kornfeil 5.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 41:05,137, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,066, 3. Bagnaia (It./Kalex) -0,574, 4. Corsi (It./Speed Up) -0,749, 5. Pasini (It./Kalex) -1,300, 6. Navarro (Šp./Kalex) -8,958.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Morbidelli 173, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) 136, 3. Oliveira 114, 4. Á. Márquez (Šp./Kalex) 113, 5. Pasini 93, 6. Bagnaia 77.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:59,525, 2. Folger (Něm./Yamaha) -3,310, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -11,546, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -14,253, 5. Rossi (It./Yamaha) -14,980, 6. Bautista (Šp./Ducati) -16,534, …17. Abraham (ČR/Ducati) -39,323.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. M. Márquez 129, 2. M. Viňales 124, 3. Dovizioso (It./Ducati) 123, 4. Rossi 119, 5. Pedrosa 103, 6. Zarco (Fr./Yamaha) 84, …19. Abraham 20.