Hanika chybou přišel o další skvělý výsledek, Kornfeil 11.

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 13. 7. 2014 14:56
Český motocyklový závodník Karel Hanika dnes na Sachsenringu zopakoval chybu, kterou udělal před 14 dny v závodě Moto3 v Assenu a znovu v boji o pozici v první desítce spadl.
Karel Hanika na KTM.
Karel Hanika na KTM. | Foto: MPAfoto.com

Sachsenring - Český motocyklový závodník Karel Hanika dnes na Sachsenringu zopakoval chybu, kterou udělal před 14 dny v závodě Moto3 v Assenu a znovu v boji o pozici v první desítce spadl. Ve Velké ceně Německa nejnižší třídy tak bodoval jen Jakub Kornfeil na 11. místě. Karel Abraham v MotoGP obsadil 13. pozici.

Tovární jezdec KTM Hanika ztratil v prvním kole ze své čtvrté startovní pozice dvě místa a celou dobu pak bojoval ve skupině o šesté místo.

Trpělivost přinesla Kornfeilovi body

V ní ale sedm okruhů před koncem závodu udělal jezdeckou chybu v táhlé levotočivé zatáčce a "vzal s sebou" i Portugalce Miguela Oliveiru. Pro Haniku to byl čtvrtý nedokončený závod sezony a jako maximum mu tak zůstala desátá míst a z Austinu a Mugella.

Pro vítězství si v dramatickém finiši vyhrál Hanikův týmový kolega Jack Miller, který si tak upevnil vedení v šampionátu.

Kornfeil startoval až ze šesté řady, ale  klidnou a trpělivou jízdu se postupně propracovával kupředu. Pomohla mu i řada pádů včetně aspirantů na titul Romana Fenatiho a Alexe Rinse.

V závěrečném souboji na cílové rovince další Čech v sedle KTM svoje 11. místo udržel a v šampionátu se tak drží na desáté pozici.

Marqueze nezastavil ani start z boxů

Po bizarním startu MotoGP se Abraham ocitl dokonce na pátém místě,protože drtivá většina favoritů po zaváděcím kole zajela do boxů pro suché pneumatiky a startovala tak z boxové rovinky.

Stačilo ale jen pouhých pět kol a Marc Marquez také na Sachsenringu ovládl pořadí prestižní třídy, čímž pokračoval v neuvěřitelné sérii vítězství. Letos na nejvyšší stupínek ještě nikoho jiného nepustil.

Druhý dojel jeho kolega od Hondy a krajan Dani Pedrosa, třetí skončil Jorge Lorenzo s Yamahou.

Propad Abrahama na Hondě specifikace Open skončil na 13. pozici, která tak brněnskému jezdci přinesla další tři body.

Dramatické klání Moto2 pro sebe až v poslední zatáčce rozhodl vítěz kvalifikace Dominique Aegerter ze Švýcarska. Fin Mika Kallio si druhým místem polepšil v souboji o titul se svým týmovým kolegou Esteve Rabatem, jenž obsadil čtvrté místo.

Moto3: 1. Miller (Austr./KTM) 39:26,927, 2. Binder (JAR/Mahindra) -0,180, 3. Masbou (Fr./Honda) -0,119, 4. Á. Márquez (Šp./Honda) -1,180, 5. Kent (Brit./Husqvarna) -1,290, 6. Vázquez (Šp./Honda) -26,231, ...11. Kornfeil -26,873, Hanika (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Miller 142 b., 2. Á. Márquez 123, 3. Vázquez 112, 4. Fenati (It./KTM) 110, 5. Rins (Šp./Honda) 107, 6. I. Viňales (Šp./KTM) 90, ...10. Kornfeil 48, 19. Hanika 16.

Moto2: 1. Aegerter (Švýc./Suter) 41:12,461, 2. Kallio (Fin./Kalex) -0,091, 3. Corsi (It./Kalex) -10,514, 4. Rabat -10,666, 5. M. Viňales (oba Šp./Kalex) -11,418, 6. Morbidelli (It./Kalex) -14,100.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Rabat 170, 2. Kallio 151, 3. M. Viňales 120, 4. Aegerter 96, 5. Corsi 85, 6. Lüthi (Švýc./Suter) 68.

MotoGP: 1. M. Márquez 41:47,664, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -1,466, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -10,317, 4. Rossi (It./Yamaha) -19,194, 5. Iannone (It./Ducati) -23,509, 6. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -27,809, ...13. Abraham (ČR/Honda) -45,177.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. M. Márquez 225, 2. Pedrosa 148, 3. Rossi 141, 4. Dovizioso (It./Ducati) 99, 5. Lorenzo 97, 6. A. Espargaró 77, ...17. Abraham 18.