Čechům kvalifikace nevyšla. Kornfeil 11., Hanika 29.

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 3. 5. 2014 15:03
Až v druhé a třetí desítce hodnocení kvalifikace Velké ceny Španělska silničních motocyklů třídy Moto3 skončili čeští závodníci.
Jakub Kornfeil, KTM.
Jakub Kornfeil, KTM. | Foto: MPAfoto.com

Jerez - Až v druhé a třetí desítce hodnocení kvalifikace Velké ceny Španělska silničních motocyklů třídy Moto 3 skončili čeští závodníci.

Jakub Kornfeil byl 11., což ho na startovním roštu závodu řadí do čtvrté řady, Karel Hanika po potížích s motocyklem obsadil až 29. pozici.

"Snažil jsem se jet až do konce, ale na vylepšení času to opravdu nebylo. Chápu, že jsme teď všichni zvyklí na postavení kolem pátého místa a beru to také za velký neúspěch. Není ale nic ztraceno. Miller nás všechny deklasoval rozdílem třídy a ten rozdíl na další není úplně propastný," uvedl Kornfeil, který si stěžoval na problémy s výběrem správné směsi pneuamtik.

Pro třetí pole position ve čtvrtém závodě sezony si dojel suverénní lídr šampionátu Jack Miller z Austrálie.

Karel Abraham v MotoGP vypadl v první části kvalifikace a v celkovém hodnocení obsadil 16. místo.

"Docela spokojený být můžu, na druhou stranu je škoda, že jsem žádné kolo nezajel úplně dokonale. Vždycky jsem někde něco málo ztratil a to mě stálo pár tisícin. A vzhledem k tomu, že Iannone je přede mnou jen o osm tisícin, byla by každá tisícinka dobrá," uvedl Abraham.

Boj o pole position podle očekávání vyhrál Marc Marquez na Hondě, který tak bude stát na prvním místě startu i ve čtvrtém závodě sezony. V první řadě jej doplní další Španělé Jorge Lorenzo (Yamaha) a Dani Pedrosa na druhé tovární Hondě.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Miller (Austr./KTM) 1:46,173, 2. Antonelli (It./KTM) -0,615, 3. Rins (Šp./Honda) -0,694, 4. I. Viňales (Šp./KTM) -0,694, 5. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,711, 6. Bagnaia (It./KTM) -0,839, ...11. Kornfeil -1,258, 29. Hanika (oba ČR/KTM) -2,192.

Moto2: 1. Kallio (Fin./Kalex) 1:42,766, 2. Cortese (Něm./Kalex) -0,294, 3. Salom (Šp./Kalex) -0,408, 4. Lüthi -0,456, 5. Aegerter (oba Švýc./Suter) -0,466, 6. Rabat (Šp./Kalex) -0,468.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:38,120, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,421, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,510, 4. Rossi (It./Yamaha) -0,737, 5. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -0,887, 6. Dovizioso (It./Ducati) -1,102, ...16. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první kvalifikace.