Hanika v kvalifikaci Moto3 osmý, Abraham v MotoGP třináctý

Aktualizováno 27. 6. 2014 16:08
Karel Hanika bude podruhé v kariéře startovat ze třetí řady do závodu třídy Moto3. V Assenu dnes v kvalifikaci obsadil osmé místo.
Karel Hanika na sví tovární KTM.
Karel Hanika na sví tovární KTM. | Foto: KTM Images

Assen - Karel Hanika bude podruhé v kariéře startovat ze třetí řady do závodu třídy Moto3. V Assenu dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska obsadil osmé místo.

Nováček v sedle KTM jen o jedno místo zaostal za svým dosavadním kvalifikačním rekordem, kterým bylo sedmé místo v italském Mugellu.

Druhý český jezdec v nejnižší kubatuře, Jakub Kornfeil, skončil na 14. místě a postaví se tak do páté řady.

Kvalifikaci vyhrál Hanikův týmový kolega Jack Miller z Austrálie, na něhož osmnáctiletý Čech ztratil 342 tisícin sekundy. Kornfeil na čtrnácté pozici zaostal o 674 tisícin.

Karla Abrahama v MotoGP jen těsně minula účast ve vysněné druhé části kvalifikaci. Postupové místo z první části jezdci Hondy specifikace Open uniklo o pouhé tři desetiny vteřiny.

V celkovém hodnocení to tedy znamená 13. místo a start z páté řady. Podruhé za sebou byl v boji o pole position poražen lídr Marc Marquez, v nejrychlejší byl dnes Aleix Espargaro na motocyklu Forward-Yamaha.

Kvalifikaci Moto2 vyhrál lídr šampionátu Estebe Rabat na stroji Kalex, když jeho týmový kolega a soupeř v boji o titul Mika Kallio obsadil čtvrtou příčku.

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Miller (Austr./KTM) 1:42,240, 2. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,116, 3. Ajo (Fin./Husqvarna) -0,190, 4. Masbou (Fr./Honda) -0,218, 5. Antonelli (It./KTM) -0,275, 6. Rins (Šp./Honda) -0,324, ...8. Hanika -0,342, 14. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,674.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 1:37,311, 2. Aegerter (Švýc./Suter) -0,151, 3. Lowes (Brit./Speed Up) -0,363, 4. Kallio (Fin./Kalex) -0,388, 5. Nakagami (Jap./Kalex) -0,565, 6. Corsi (It./Kalex) -0,582.

MotoGP: 1. A. Espargaró (Šp./Forward-Yamaha) 1:38,789, 2. M. Márquez -1,405, 3. Pedrosa (oba Šp./Honda) -1,943, 4. Iannone(It./Ducati) -1,997, 5. Crutchlow (Brit./Ducati) -2,007, 6. Smith (Brit./Yamaha) -2,029, ...13. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do druhé části kvalifikace.