Krasnodar nabídl za Daridu 150 milionů. Plzeň řekla NE

Sport Sport
12. 7. 2012 8:18
Jednadvacetiletý fotbalový talent Plzně ale konkrétní nabídku nedostal.
Vladimir Darida
Vladimir Darida | Foto: Reuters

Plzeň - Má za sebou životní sezónu završenou nominací na Euru a čtvrtfinálovým zápasem proti Portugalsku. Nelze se divit, že po Vladimíru Daridovi zatoužily kluby v zahraničí.

Konkrétně ruský Kuban Krasnodar, který byl ochotný za jednadvacetiletého mladíka nabídnout v přepočtu 150 milionů korun. Vedení plzeňského klubu, kterému Darida patří, ale nabídku smetlo ze stolu.

Výše nabídky Daridu překvapila

"Ta částka mne dost překvapila," řekl pro deník Sport talentovaný záložník. "Nic konkrétního se ke mě ale nedostalo. Bylo to hlavně mezi kluby, které se nedohodly," pokračoval ve vyprávění překvapivého příběhu hráč, jehož tržní hodnota je přitom podle webu transfermarket.de zhruba třetinová oproti nabídce ruského klubu.

Darida zatím v přípravě na novou sezónu odehrál v západočeském dresu pouze necelé dvě utkání. Po Euru totiž dostal stejně jako další reprezentanti krátkou dovolenou, aby ze sebe dostal únavu po dlouhé a náročné sezóně.

"Nevlítnul jsem samozřejmě hned do ostrých tréninků, ale začínal jsem postupně. Dalo se to zvládnout," nedělal si velkou hlavu z přípravy na nový fotbalový ročník, přestože ten minulý mu skončil teprve nedávno.

Z Plzně utíkat ale nehodlá

Nabídku z Ruska stačila už mezitím nová západočeská celebrita, která se už se v Plzni pomalu stává hrdinou možná budoucích fotbalistů, vytěsnit z hlavy.

"Jsem ve Viktorce šťastný. Česká liga je kvalitní, chceme hrát zase o titul, navíc nás čekají poháry a jsem tady pořád na očích," říká bezelstně rodák ze Sokolova.

"Možná je dobře, že zůstal a počká si na nabídku z klubu, který bude pravidelně hrát evropské poháry," tvrdí o něm zkušený kouč Pavel Vrba. Pravdou je, že pokud dokáže Darida navázat na své povedené jarní výkony, o další zajímavé nabídky a to i z klubů na západ od českých hranic rozhodně mít nouzi nebude.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Policisté na Chebsku obvinili šest lidí, které podezírají z obchodu s drogami

Chebští kriminalisté z protidrogového týmu TOXI po několikaměsíční práci zadrželi šest lidí, kteří se podle vyšetřování podíleli na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do Česka. Na zadržení podezřelých v polovině ledna při akci Diana spolupracovali kriminalisté se zásahovou jednotkou policie Plzeňského kraje. Pět zadržených skončilo ve vazbě, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Obviněným hrozí až desetiletý trest, jelikož podle policie spáchali trestný čin jako organizovaná skupina a ve velkém rozsahu.

Skupina šesti lidí z Chebska ve věku 36 až 61 let skládala podle policie od poloviny minulého roku peníze, aby za ně pořídila pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit jeden z nich, padesátiletý muž. "Ten po obdržení finančních prostředků obstaral domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen," uvedl Kopřiva.

Z pseudoefedrinu pak muži podle policie na Chebsku vyráběli a prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách ve stejné chvíli na několika místech na Chebsku policisté zajistili peníze v hotovosti pocházející z distribuce drog, více než 90 gramů pervitinu a více než 2,4 kilogramu pseudoefedrinu. "V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili nejméně dva miliony korun," doplnil Kopřiva.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil miliardovou pokutu pro Intel

Tribunál Soudního dvora EU dnes částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.

"Analýza provedená komisí je neúplná a právně dostačujícím způsobem neprokazuje, že sporné slevy byly způsobilé nebo mohly vyvolávat protisoutěžní účinky," uvedli soudci.

Komise Intelu pokutu vyměřila v květnu 2009 za zneužití dominantního postavení na globálním trhu s procesory. Společnost podle ní od října 2002 do prosince 2007 uplatňovala strategii, jejímž cílem bylo zbavit se na trhu konkurence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy