VIDEO Krvavý triumf. Crosbyho zasáhl puk do obličeje

31. 3. 2013 8:00
Hokejisté Pittsburghu porazili v odpoledním duelu NHL New York Islanders 2:0 a připsali si patnáctou výhru za sebou.
Podívejte se, jak kapitán Pittsburghu Sidney Crosby přišel po tečované ráně Brookse Orpika o zuby. | Video: Sport

New York - Hokejisté Pittsburghu porazili v sobotním odpoledním duelu NHL New York Islanders 2:0 a připsali si patnáctou výhru za sebou.

Pětatřiceti zákroky k ní přispěl brankář Tomáš Vokoun, jenž vychytal druhou nulu za sebou a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Stínem zápasu bylo pro nejlepší tým soutěže zranění kapitána Sidney Crosbyho, jenž dostal v první třetině pukem do obličeje a v utkání už nepokračoval.

"Sid dostal pukem do zubů a o několik přišel. Podrobí se operaci úst," uvedl na webu Pittsburgu trenér Dan Bylsma. Jak dlouho či zda vůbec bude Crosby chybět, kouč neuvedl.

Crosbyho zranil vlastní obránce

Lídra produktivity letošního ročníku celé soutěže, jenž v předchozích dvou sezonách vynechal velkou porci zápasů kvůli otřesu mozku, trefila do úst tečovaná střela obránce Penguins Brookse Orpika.

Crosby zůstal ležet na ledě a poté s ručníkem u pusy opustil za pomoci masérů kluziště.

Pittsburgh zvládl třetí zápas bez inkasované branky za sebou a na všech třech nulách se podílel Vokoun.

Šestatřicetiletý český gólman dokončil třetí třetinu úterního utkání proti Montrealu po zranění Marka-Andre Fleuryho a následně vychytal čisté konto proti Winnipegu a dnes proti Islanders.

Vokoun psal rekordy Pittsburghu

Penguins už nedostali gól 208 minut a 24 sekund, což je klubový rekord. Vokoun prožívá svou nejdelší šňůru bez inkasované branky v kariéře (162:42) a zároveň stanovil nový rekord pro gólmany Pittsburghu.

"Jsem rád, že jsem vychytal nulu, ale že jsme prodloužili vítěznou šňůru je ještě lepší. Užíváme si to," uvedl po zápase Vokoun.

Vítězný debut v dresu Penguins prožil bývalý kapitán Calgary Jarome Iginla, jenž byl do Pittsburgu vyměněn ve čtvrtek.

Do statistik se nezapsal, nicméně Pittsburgh i tak dosáhl na patnácté vítězství a od vyrovnání absolutního rekordu NHL, jehož v sezoně 1992/93 dosáhl tehdejší tým Penguins, mu chybějí dvě výhry.

Plekanec přispěl k výhře nad Rangers

V dalším odpoledním utkání naopak neuspěl brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který v zápase s Carolinou sice měl 25 úspěšných zásahů, třikrát ale inkasoval a jeho tým doma prohrál 1:3.

"Musíme se zlepšit ve hře v našem obranném pásmu. Oni hráli dobře jako tým a k tomu je podržel brankář (Peters)," přiznal Pavelec.

O mnoho lépe se naopak dařilo jiným kladenským odchovancům. Jakub Voráček přispěl asistencí k vítězství Philadelphie 3:1 na Bostonem.

Tomáš Plekanec pak jedním gólem pomohl Montrealu k výhře 3:0 nad New Yorkem Rangers.

Už podruhé během dvou dnů přišli v 60. minutě o výhru hokejisté New Jersey.

I tentokrát se jim to stalo na Floridě, tentokrát proti Panthers, kteří vyrovnali v 60. minutě při power play zásluhou gólu Matthiase, na nějž mu přihrál český útočník Tomáš Fleischmann. V 2. minutě prodloužení pak rozhodl o výhře Floridy Kulikov.

Šmíd se trefil premiérově v sezoně

Obránce Ladislav Šmíd přispěl svým prvním gólem sezony a asistencí k výhře Edmontonu 4:0 nad Vancouverem.

Defenzivně laděný obránce produktivním večerem zdvojnásobil svůj letošní počet získaných bodů, neboť před startem utkání měl na svém kontě jen dvě přihrávky.

Šmíd dal druhý gól týmu, když z vrcholu levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ostatní branky Oilers vstřelil Taylor Hall, který zkompletoval hattrick už po necelých osmi minutách hry a třetím gólem v utkání zvyšoval na 4:0.

Jedenadvacetiletý útočník tím překonal klubový rekord, který držel legendární Wayne Gretzky, v nejrychleji vstřeleném hattricku od začátku zápasu (7:53).

Oilers rovněž měnili klubové rekordy v nejrychleji vstřelených třech gólech od zahájení zápasu. Stihli to za 2:43 minuty, když proměnili první tři střely.

Vrbatův gól stačil Phoenixu na bod

Defenzivní práce českého obránce Jana Hejdy byla oceněna titulem třetí hvězda utkání.

Bývalý slávistický hráč zblokoval šest střel soupeře a i díky němu Colorado v čele s brankářem Semjonem Varlamovem neinkasovalo a Nashville udolalo 1:0 v prodloužení. Jediný gól dal obránce Tyson Barrie.

Utkání ale nedohrál Milan Hejduk, který po čtyřech střídáních odstoupil kvůli potížím s ramenem.

Hokejisté San Jose dvakrát srovnali jednogólový náskok Phoenixu a soupeře nakonec udolali 3:2 po nájezdech. V dresu poražených Coyotes jednou skóroval Radim Vrbata, který ale v rozstřelu ve druhé sérii neuspěl.

Pittsburgh - NY Islanders 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 49. Cooke, 54. Neal. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.673.

Philadelphia - Boston 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 16. Knuble, 24. Read (Voráček), 60. Fedotěnko - 45. Horton. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.997.

Winnipeg - Carolina 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 22. O. Jokinen - 2. Sjomin, 10. J. Jokinen, 41. E. Staal. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 28 střel dostal tři góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 15.004.

Colorado - Nashville 1:0 v prodl.

Branka: 61. Barrie. Střely na branku: 24:34. Diváci: 15.324.

Buffalo - Washington 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 22. a 31. Leino, 4. Ehrhoff - 23. Ovečkin, 43. Brouwer, 60. M. Green, rozhodující sam. nájezd Hendricks. Střely na branku: 23:38. Diváci: 19.070.

Montreal - NY Rangers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 1. Ryder, 19. Plekanec, 32. Gallagher. Střely na branku: 26:34. Diváci: 21.273.

Ottawa - Toronto 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 33., 43. a 45. Kadri, 4. Lupul. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20.183.

Florida - New Jersey 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 13. a 60. Matthias (na druhou Fleischmann), 62. Kulikov - 4. a 48. Bernier. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.138.

Minnesota - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 14. Cullen, 34. Coyle, 49. Parise, rozhodující sam. nájezd M. Koivu - 8. Brown, 24. J. Carter, 32. J. Williams. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.223.

Edmonton - Vancouver 4:0 (4:0, 0:0, 0:0)

Branky: 1., 3. a 8. Hall (na první Šmíd), 3. Šmíd. Střely na branku: 24:23. Diváci: 16.839.

San Jose - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 31. Pavelski, 55. Vlasic, rozhodující sam. nájezd Couture - 15. Gordon, 41. Vrbata. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.562.