Slavia vypadla z desítky, Sparta už má Prezidentský pohár

4. 2. 2014 20:28
Na desáté místo se posunul Liberec, Sparta překonala metu sta bodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejová Slavia v problémech! Tým kouče Vladimíra Růžičky prohrál ve Zlíně 2:4 a vypadl z elitní desítky zajišťující účast v předkole play off extraligy.

Naopak suverénní Sparta smetla neškodné Kladno 6:0 a překonala metu sta získaných bodů v jedné sezoně. Navíc s předstihem získala Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Na desátou pozici se po 46. kole vyšvihl Liberec. Tygři doma v důležitém utkání porazili 2:0 Karlovy Vary, když u obou branek asistoval kapitán Petr Nedvěd.

Střelecké galapředstavení předvedl Třinec a také Vítkovice. Oceláři ve třetí třetině rozstříleli Litvínov a zvítězili 6:2. Ostravský klub zase exceloval v Chomutově, kde vyhrál 8:3. Piráti už jsou definitivně v baráži.

Ve šlágru kola vyhrála Kometa Brno na ledě Plzně. V utkání mezi Hradcem Králové a Pardubicemi padla jediná branka až osm sekund před koncem prodloužení a vstřelil ji hostující obránce Radil.

Pöpperle vyrovnal Málkův rekord

Sparťanští fanoušci si užili další skvostný hokejový večer. Jejich tým rozhodl zápas s Kladnem už během úvodních sedmi minut, kdy se trefili Klimek a Polášek. Ve třinácté minutě zvýšil na 3:0 Pilař a v závěru třetiny dokonal úvodních sprchu Kubát. Trestné střílení v úvodní části navíc neproměnil kanonýr Ton.

V dalším průběhu hry Sparta přidala ještě dvě branky a sama neinkasovala. Gólman Tomáš Pöpperle tak jedenáctým čistým kontem sezony vyrovnal rekord svého dnešního náhradníka Romana Málka ze sezony 2002/2003. Jaroslav Hlinka se dostal do čela nejlepších nahravačů v historii Sparty a Petr Ton díky gólu a asistenci dokonce na první místo historické produktivity klubu.

Třinec rozhodl ve třetí třetině

Čtyřmi góly ve třetí třetině rozhodli hokejisté Třince dlouho vyrovnané utkání 46. kola extraligy proti Litvínovu. Oceláři zvítězili 6:2 a pojistili si čtvrté místo v tabulce. Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře domácích podílel útočník Martin Růžička.

Osmá domácí výhra třineckých v řadě se nerodila lehce. Ve třetí minutě sice poslal Oceláře do vedení Roth, brankář Francouz však další šance pochytal a ve druhé části vyrovnal litvínovský kanonýr Hübl. Na další branku Noska pak odpověděl Lukeš a tak rozhodla třetí třetina.

Ve 46. minutě se v jedné minutě trefili Galvas a Martin Růžička, který šest minut před koncem zvýšil už na 5:2. Výsledek ještě zpečetila branka Orsavy.

Barinka dal dvě branky Pirátům

Debakl svému soupeři nadělil i další moravský tým, Vítkovice. Ty si zastřílely na ledě posledního Chomutova, kde zvítězily 8:3.

Dvě branky vstřelil obránce nominovaný na olympiádu do Soči Michal Barinka. Jednou se prosadil v přesilovce a jednou dokonce ve vlastním oslabením. Dvakrát skórovali také jeho spoluhráči Šedivý a Huna. Útočník Burger si připsal čtyři asistenci a Roman jeden gól a tři přihrávky.

Plzeň přišla o domácí sérii

Skalp druhého týmu tabulky si připsala Kometa Brno, která ovládla těsným poměrem 2:1 šlágr na ledě Plzně.

Indiáni sice vedli po brance zkušeného Vlasáka, ovšem ještě v první části srovnal Vondráček a v 26. minutě zápas rozhodl gólem z přesilovky Hruška. Plzeň přišla o svou domácí sérii, před dnešním zápasem doma neprohrála čtrnáctkrát v řadě.

Západočeši zůstali druzí o bod před Mountfieldem. Hradecký klub totiž nevyužil domácího prostředí a v derby s Pardubice prohrál 0:1 po prodloužení.

Slavia před přestávkou na dně

Velké nepříjemnosti má kouč Slavie Vladimír Růžička. Jeho svěřenci nestačili na Zlín a na stadionu Luďka Čajky podlehli 2:4. Pražský tým tak osm kol před koncem soutěže vypadl z elitní desítky zajišťující účast v předkole play off.

Další zápas čeká Slavii až po olympijských hrách v Soči. "S dnešním zápasem už nic neuděláme, je za námi a musíme se připravit na další utkání. Naše rozlosování sedmi duelů venku v klíčové fázi sezony je náročné," řekl po zápase Růžičkův asistent Ondřej Weissman.

Lašák začal v Liberci nulou

Na desáté místo se o bod před Slavii dostal Liberec. Ten doma po zodpovědném výkonu porazil 2:0 Karlovy Vary. Trefili se Urban a Vampola, vždy po asistencích kapitána Petra Nedvěda. Vítěznou premiéru, a dokonce s čistým kontem, absolvoval v dresu Tygrů slovenský brankář Ján Lašák.

46. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Roth (Martin Růžička, Linhart), 28. D. Nosek (D. Květoň, Rákos), 46. Galvas (Rufer), 46. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 54. Martin Růžička (Polák, Roth), 58. Orsava (Bonk) - 25. Hübl (J. Černý, Lukeš), 37. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Lacina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Pavlík (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3670.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Foltýn, Galvas, D. Nosek, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Litvínov: Francouz - Gula, Kousalík, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Skuhravý - Majdan, Jurčík, Gerhát. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Steel 3:8 (0:3, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Gajovský, 29. M. Jass (Kubinčák, J. Straka), 45. J. Straka (R. Havel, Šagát) - 14. Šedivý (Burger, Húževka), 16. Šedivý (Burger, Húževka), 20. Barinka (Burger, Šedivý), 32. Roman (Sloboda, Šindelář), 35. Szturc (Roman, Kudělka), 44. Huna (Szturc, Roman), 52. Barinka (Burger, Šedivý), 59. Huna (Roman). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 10:8, navíc Bomersback - R. Stehlík oba 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 3017.

Chomutov: Kostúr (21. Martin Růžička) - J. Stehlík, M. Jass, R. Havel, Krstev, Bartejs, Lojek, Tejnor - D. Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, J. Straka, Kubinčák - Balej, Gajovský, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Bombersback. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Ŕ. Stehlík, Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Kucsera - J. Káňa, Valčák, Szturc - Kolouch, E. Němec. Trenéři: Šimíček a Trnka.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Honejsek (Čajánek, O. Veselý), 34. J. Ondráček (P. Sedláček, Melenovský), 52. Holík, 60. Čajánek - 44. Tomica, 55. Valach (Kadlec, Bednář). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3791.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, Kubiš - J. Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Valach, Holub - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, Žejdl, Krenželok - Stránský, Vrdlovec, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Vlasák (Pletka, J. Jeřábek) - 20. Vondráček (Jan Hanzlík, Čermák), 26. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Jelínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 5137.

Plzeň: Machovský - Slovák, Moravčík, J. Jeřábek, D. Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Holec, T. Sýkora, J. Sýkora - Petruška, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak - Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa - Vondráček, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Š. Novotný, Koreis, Burian - P. Mrázek, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Urban (Vitásek, Nedvěd), 24. Vampola (Nedvěd). Rozhodčí: Hradil, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4292.

Liberec: Lašák - Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Čutta, Čakajík, Voráček - T. Urban, Nedvěd, Filippi - Bárta, Bulík, Víšek - Valský, Bulíř, J. Vlach - Vampola, Jonák. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Rýgl, J. Drtina, Kubka, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Zucker, Roman Vlach, Micka - Koblasa, Vachovec, R. Dlouhý - V. Tomeček, T. Rohan, Buc. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.

Mountfield Hradec Králové - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:1 v prodl.
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávky: 65. Radil (Mocek, T. Nosek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Jank, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Marha, L. Květoň - Pospíšil, Tvrdík, Knotek - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Mocek, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, Mozer - Kolář, T. Zohorna, Tybor - Radil, T. Nosek, Pjanov - Endál, Číp, Semorád. Trenér: Venera a Říha ml.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 6:0
(4:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Klimek (Buchtele, Polášek), 7. Polášek (P. Ton, J. Hlinka), 13. Pilař (J. Hlinka), 20. Kubát (Forman), 38. P. Ton (J. Hlinka), 45. Kubát (Přibyl, I. Rachůnek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 7390.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Polášek, Švrček, Philipp, Kubát, Sičák - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, T. Rachůnek - Klimek, Simon, Buchtele - Forman, Přibyl, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Kladno: Cikánek - David Růžička, T. Kaberle, Jankovič, Doudera, Majeský, P. Hořava, Černošek, Gutwald - Bajaruns, Dragoun, Zagrapan - Tenkrát, Havlíček, Bílek - Rudovský, Lukáč, Eberle - Šilhavý, Dalecký, Machač. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

1. Sparta Praha 46 32 1 4 9 191:85 102
2. Plzeň 46 24 4 3 15 119:108 83
3. Hradec Králové 46 19 10 5 12 112:96 82
4. Třinec 46 24 3 2 17 130:118 80
5. Brno 45 22 4 2 17 111:98 76
6. Vítkovice 44 21 4 4 15 144:122 75