Třinec doma padl, Chomutov opět s debaklem

Hokejisté Chomutova se dál trápí.
Piráti inkasovali za posledních pět utkání 28 branek a na předposlední Karlovy Vary ztrácejí už osm bodů. Dva góly zaznamenal obránce Dalibor Řezníček. K jubilejnímu 800. utkání v nejvyšší soutěži nastoupil hostující útočník Vojtěch Kubinčák.
Ve druhém zápase za sebou se postavil do zlínské branky Kašík. Zlínští na nic nečekali a v ponechané výhodě otevřel skóre zápasu Holík.
Po polovině úvodní třetiny si Berani vytvořili drtivý tlak, který korunovali gólem Honejska. Z dvougólového náskoku se ale domácí neradovali dlouho, neboť o chvíli později snížil Jíra.
Vyrovnat Piráti nedokázali a nepomohla jim k tomu ani přesilovka po vyloučení Veselého.
19. 11. 2013 21:00
Reportáž ze 22. kola hokejové extraligy.

Praha - Šest zápasů - vyjma souboje Sparty s Kometou (hraje se až příští týden) - měla na programu v úterý hokejová Tipsport extraliga v rámci svého 22. kola.

O krizi se dá pomalu mluvit v Třinci. Ten totiž doma padl 2:3 s Kladnem a připsal si tak druhou domácí porážku v řadě a třetí prohru za sebou s týmem z chvostu tabulky.

Pohovory na Kladně zabraly, Třinec se trápí

V týmu, kterému šéfuje Jaromír Jágr, tak zjevně zabraly pondělní změny, když vedení vyhodilo zkušeného beka Martina Černoška, na koberečku byl i mladý reprezentační obránce Milan Doudera a čtyřlístek útočníků byl uvolněno na střídavý start do první ligy (VÍCE ZDE!). Naopak Třinci nepomohl ani návrat kapitána Radka Bonka do sestavy.

Kladno se díky triumfu ve Slezsku podařilo odskočit na rozdíl jedenácti bodů od posledního Chomutova, který padl poosmé v řadě - tentokrát schytal debakl 1:7 na ledě Zlína. Chomutovští navíc v posledních pěti zápasech inkasovali celkem 28 branek!

"Jeli jsme sem s tím, že jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. To se nám ale nepodařilo, neboť jsme už ve čtvrté minutě dostali gól. Bohužel jsme byli často vylučovaní a na to doplatili. Bohužel nás to sráží pořád dolů. Proto jsou naše výsledky takové, jaké jsou," smutnil po zápas kouč Chomutova Robert Kaše.

Předposlední už jsou Karlovy Vary

"Pirátům" se vzdálil také Litvínov. Ten totiž dokázal v existenčním souboji 12. a 13. celku tabulky porazit 2:1 Karlovy Vary a prohodil se svým dnešním soupeřem pozice.

Verva rozhodla o výhře už v první polovině zápasu, když se trefili Jánský a Rosa. Hosté sice dokázali na dvougólové vedení protivníka, ale zásluhou Vlacha až v 50. minutě zápasu, navíc už se ale nezmohli.

"Měli jsme více štěstí, že jsme vedli 2:0. V poslední třetině nás podržel brankář Francouz, který opět chytal výtečně. Bylo to hodně těžké utkání. Dnes vyhrál šťastnější," zhodnotil duel Miloslav Hořava.

Plzni se opět začalo dařit

Do pohody se naopak postupně dostává mistrovská Plzeň, která bodovala popáté v řadě, z toho počtvrté vyhrála - tentokrát zdolali Západočeši poměrem 4:2 na vlastním ledě Slavii.

Straka a spol. dokázali sešívané porazit už počtvrté v řadě, navíc na domácím ledě neprohrála Plzeň již sedm zápasů. O výhře ale rozhodli domácí až v posledních deseti minutách, kdy se Růžičkovi svěřenci dvakrát dotáhli na jednobrankový rozdíl.

Vyrovnat ale nedokázali, naopak o vítěznou branku Plzně se postaral ve 48. minutě Mozík, o pět minut později uzavřel skóre na konečných 4:2 Lev. "Kluci podali bojovný výkon na hranici svých možností a výborně nám zachytal gólman Machovský," pochválil své svěřence plzeňský kouč Milan Razým.

Pardubice slaví, Mountfield potvrdil druhé místo

Druhé vítězství řadě si připsali na konto Pardubice, které vyhrály na severu Čech v Liberci 2:0 díky bezchybným zákrokům veterána Dušana Salfického a gólům Cetkovského a Sýkory.

Naopak o rekord v neprůstřelnosti přišel domácí brankář Melicherčík, který inkasoval po 224 minutách a 20 vteřinách. Ten i nadále zůstane v držení Vladimíra Hudáčka, který v sezoně 1999/2000 v dresu Zlína nedostal branku 262 minut a 51 vteřin.

"Bylo to poměrně vyrovnané utkání, rozhodla situace z poloviny zápasu, kdy se nám podařilo vstřelit dvě branky v rychlém sledu za sebou. Poté jsme se již soustředili na obranu a výsledek ubránili. Tři body z Liberce jsou velice cenné," těšilo vítězství kouče hostí Zdeňka Veneru.

Mountfield je nadále druhý za Spartou

Druhé místo v tabulce si pojistil hradecký Mountfield, který dokázal po prodloužení zdolat Vítkovice 2:1. O vítěznou branku se postaral v 61. minutě Šimánek.

"S večerem jsme spokojeni. V poslední době jsme ztratili hodně hráčů a zápasů je dost. Únava byla znát. Chvílemi jsme měli potíže, ale do moc šancí jsme Vítkovice nepustili. Je fajn, když jeden zápas prohraješ, a hned v tom dalším boduješ. Máme tým, který nebude mít mraky šancí, musíme hrát na málo gólů," zářil po zápase kouč HK Peter Draisaitl.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Adamský (Linhart), 58. Polanský (Peterek, Bonk) - 32. Machač (Dragoun), 39. S. Treille (M. Hořava), 47. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2636.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rufer - Matuš, Marosz, Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.

Kladno: Chábera - D. Růžička, T. Kaberle, Majeský, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, Doudera - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Šilhavý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Holík (Kubiš, Zámorský), 14. Honejsek (Čajánek, Zámorský), 22. Řezníček (Leška, Marušák), 24. Zámorský, 34. Balaštík (Leška, O. Veselý), 53. Řezníček (O. Veselý, Marušák), 59. Ondráček (Marušák, P. Sedláček) - 15. Jíra (Sikora, Hřebejk). Rozhodčí: Čech, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 3374.

Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Köhler - Okál, P. Sedláček, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Hanuljak (24. Řehoř) - Trefný, Malec, J. Mrázek, Krstev, Bartejs, Rutta - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Kämpf, Bartečko - Hřebejk, Sikora, Jíra. Trenéři: Turek a R. Kaše.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Kašpařík (Š. Novotný, Mozík), 23. Pletka (Dvořák, Vlasák), 48. Mozík, 53. Lev (Kašpařík, J. Sýkora) - 43. Wharton (Bednář, Krenželok), 50. Žejdl (Kolařík, Tomica). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5, navíc Dvořák, Hollweg (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4751.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Boháč, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Š. Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Knot, Wharton, Beňovič - Skokan, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Vrdlovec, Krenželok, Poletín - Micka, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Jánský (Hübl, Lukeš), 32. Rosa (Hanzl, Ručinský) - 50. Roman Vlach (Gulaši, Hovorka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Blümel, Fraňo. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3352.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, Piroš, J. Černý - Majdan, Jurčík, Trávníček. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, M. Rohan, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Kytnár, R. Dlouhý - V. Tomeček, Vachovec, J. Doležal. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. P. Sýkora (Endál). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4471.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - T. Urban, Nedvěd, Bulíř - Bartek, Vampola, Bulík - Valský, Filipi, Víšek - Pospíšil, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Endál - Cetkovský, T. Zohorna, Semorád - Radil, T. Nosek, Kousal. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Steel 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Červený (Mikuš, Podlešák), 61. Šimánek (Vydarený) - 42. Sloboda (Huna, Svačina). Rozhodčí: Polák, Wagner - Lučan, Bryška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 3098.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank, Plášil - Škoda, Mertl, Šimánek - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek - Nedvídek, Langhammer, Suja. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

1. Sparta Praha 21 15 1 1 4 92:38 48
2. Hradec Králové 22 9 6 3 4 56:47 42
3. Brno 21 11 2 2 6 51:38 39
4. Plzeň 22 10 3 3 6 57:51 39
5. Zlín 22 9 4 3 6 62:54 38
6. Slavia Praha 22 8 5 2 7 57:53 36