Salák má třetí nulu, trefili se Sobotka, Kousal a dvakrát Kovář

Aktualizováno 28. 10. 2015 20:26
Česká brankář ve službách Sibiru Novosibirsk Alexandr Salák vychytal letošní třetí čisté konto a pomohl svému týmu k upevnění vedení v tabulce Východní konference. V dalších zápasech se trefili útočníci Vladimír Sobotka, Robert Kousal a hned dvakrát Jan Kovář.
Alexandr Salák.
Alexandr Salák. | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Český reprezentační brankář Alexander Salák udržel potřetí v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl lídrovi Východní konference Novosibirsku k domácímu vítězství 2:0 nad Vladivostokem. Salák si připsal 37 zákroků, v posledních čtyřech zápasech dostal jen dva góly.

Nejbližší pronásledovatel Novosibirsku v konferenční tabulce Omsk získal jen bod, i když doma vedl nad moskevským Spartakem už v páté minutě o dvě branky. Po 30 sekundách hry otevřel skóre nejlepší český střelec v lize Vladimír Sobotka, jemuž přihrál Martin Erat, pak se trefil Denis Paršin. Jenže hosté ve třetí třetině vyrovnali a v třetí minutě prodloužení vstřelili vítězný gól na 2:3.

Dva góly a asistence Jana Kováře nebyly nic platné Magnitogorsku na ledě Dinama Minsk, kde Metallurg podlehl 4:6. Běloruský tým, v jehož dresu si připsal jednu gólovou nahrávku obránce Lukáš Krajíček, tak ukončil sérii tří porážek. Magnitogorsk prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Skóroval i Robert Kousal z Novokuzněcku, také jeho klub však na svém ledě těsně prohrál. Po pěti sériích samostatných nájezdů si Chabarovsk odvezl vítězství 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Chabarovsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Kousal 1+0), Omsk - Spartak Moskva 2:3 v prodl. (za domácí Sobotka 1+0, Erat 0+1), Barys Astana - Petrohrad 4:2, Novosibirsk - Vladivostok 2:0 (čisté konto Salák), Nižnij Novgorod - Ufa 2:3 v prodl., CSKA Moskva - Dynamo Moskva 3:2, Čerepovec - Viťaz Podolsk 2:3, Dinamo Minsk - Magnitogorsk 6:4 (Krajíček 0+1 - Kovář 2+1, Filippi 0+1),

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.