Podcenili jsme to, přiznali Lvi. A ptali se, jak hrála Riga

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 1. 2014 7:00
Lev porazil poslední tým KHL až v nájezdech, a to je ztráta. V Praze se hraje o první čtyřku, Lev chce play off začínat doma.
Lev v posledních minutách zvrátil nepříznivý vývoj zápasu s posledním Novokužněckem. Hráči ale po zápase litovali ztráty jednoho bodu. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Už od začátku bylo zřejmé, že tohle bude, jak se říká, zápas blbec. Rozjetý Lev Praha se z výborného tripu vrátil na vlastní led, ale s posledním týmem KHL Metallurgem Novokužněck se dlouho trápil. Vítězství 3:2 nakonec zachránil až v samostatných nájezdech.

"Možná jsme je malinko podcenili," přiznal pak domácí hrdina Jiří Sekáč, který v power play 49 vteřin před koncem vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení.

Lvi přitom ještě pět minut před koncem zápasu prohrávali 0:2 a při pohledu na led jen málokdo věřil, že se něco změní. Teprve osmnáctiletý gólman Metallurgu Sorokin si skoro řekl o pozvánku do reprezentace. Pochytal na padesát střeleckých pokusů a likvidoval jednu obrovskou šanci za druhou.

Čím víc šancí, tím větší frustrace

"Dlouho jsme se nemohli prosadit a čím víc neproměněných šancí bylo, tím víc se v nás hromadila frustrace. Opravdu nám tam dlouho nemohlo nic padnout a museli jsme to dohánět až takhle v závěru," říkal Sekáč.

Jedenáct zápasů před koncem základní části Kontinentální ligy, je to cenná výhra. Pro Lev ale zároveň i bodová ztráta. Už se nehraje o play off, v Holešovicích jde teď o první čtyřku. Pražský klub by vyřazovací část rád začínal doma.

"Ještě tam nejsme, ale jsme tomu moc blízko. Cíle, které tady máme nastaveny, jsou TOP 4. Takže nás ztráta bodů s Novokužněckem mrzí. Ale nevím, jak hrála Riga," prohlásil po zápase úplně na rovinu obránce Ondřej Němec.

Riga prohrála s Vladivostokem

Pak si reprezentační bek nejspíš ulevil. Riga prohrála doma s Vladivostokem, středečním soupeřem Lva, 2:5 a v boji o první čtyřku lehce zaškobrtla. Pražané se vyhoupli na třetí místo Západní konference. Riga je dva body za nimi pátá, mezi ně se napasoval ještě Doněck. Právě tyhle tři týmy si to nejspíš o výhodu domácího prostředí mezi sebou v závěru základní části rozdají.

"Tak hlavně, abychom takhle jako dnes nepodcenili začátky dalších zápasů," upozornil i Petr Vrána. Útočník, který gólem na 1:2 nastartoval drtivý tlak Lva v závěru zápasu, který vedl až k vítězství.

"Dnes to bylo všechno o psychice. Přijeli jsme z poměrně úspěšného tripu a podcenili jsme začátek utkání. Ve středu to bude zase úplně jiný zápas. Admiral hraje velice dobře. I na jejich ledě jsme to neměli jednoduché. Musíme nastoupit do utkání od začátku a hrát naši hru, díky které jsme získávali body na posledním tripu," vyhlíží Vrána středeční bitvu s Vladivostokem, ve které půjde o další tři důležité body do play off.