Orli opět roztahují křídla. Prognózám navzdory hájí v EBEL druhé místo

Lukáš Caha Lukáš Caha
25. 9. 2017 17:01
Znojemští Orli zažívají vynikající vstup do sezony. Z šesti zápasů Erste Bank Eishockey ligy, kde působí již sedmým rokem, nebodovali pouze v jednom, a zaslouženě jim tak náleží druhé místo v tabulce. Těží především z kvalitní defenzívy.
Orlům se letos v EBEL daří.
Orlům se letos v EBEL daří. | Foto: Rostislav Pfeffer

Znojmo - Ač je rakouská média pasovala před startem sezony do role outsidera, zatím znojemští hokejisté tuto teorii zcela vyvracejí. Po šesti odehraných kolech EBEL ligy jsou na druhém místě tabulky a zároveň se pyšní jednou z nejlepších defenzív v soutěži.

"Je to dobrý začátek, ale nerad bych přidával nějaké superlativy. Udělali jsme teprve první krok - možná jen půlkrok - k tomu, co bychom chtěli v téhle sezoně dosáhnout. Bude to ještě hodně těžké a náročné," tuší Roman Šimíček, hlavní trenér týmu. "Věřím, že nezůstaneme na místě a budeme se ještě herně, fyzicky i psychicky zvedat."

Jihomoravané vkročili do soutěže výhrami nad Lincem a Salcburkem, tedy nad favority letošního ročníku. Následně přišlo klopýtnutí v Klagenfurtu, poté opět dvě výhry. Poslední utkání sehráli svěřenci trenéra Romana Šimíčka tuto neděli. Na domácím ledě hostili Medveščak Záhřeb, navrátilce z ruské KHL v čele s českým útočníkem Tomášem Netíkem.

Orli opět sahali po vítězství, soupeře přestříleli rozdílem třídy, avšak doplatili na produktivitu a ze zápasu si odnesli pouze bod za prohru 2:3 po prodloužení. I tak uhájili druhé místo v tabulce. "Záhřeb nám ukázal, jak se proměňují šance. V tom jsme propadli," vrátil se Šimíček krátce k nedělnímu střetnutí.

Silná defenzíva, slabší útok

Znojmo těží především z kvalitní obrany. V šesti zápasech inkasovalo jen desetkrát, což je druhé nejmenší číslo v celé EBEL. "Musím zde vyzdvihnout formu Marka Schwarze. Podal bezchybné výkony ve všech zápasech," chválí kouč znojemskou jedničku, která se pyšní úspěšností přesahující 94 %. "Dá se ale říci, že se na trénincích věnujeme tomu obranému pásmu nejvíc. Hodně také rozhoduje obětavost hráčů, kteří padají do střel."

Naopak co se týče produktivity, zde Orli trochu pokulhávají. Sedmnáct vstřelených branek je ligový podprůměr. Vyložený střelec jim zatím chybí. Kanadské body jsou rozprostřeny rovnoměrně do všech formací, což Šimíček považuje za pozitivum: "Nestojí to na jedné pětce, což je dobře. Na druhou stranu od některých hráčů čekáme víc a věříme, že se to u nich ještě probudí. Přeci jen se tu setkávají s jiným stylem hokeje, než byli zvyklí."

Právě o tom ví své třiadvacetiletý útočník Petr Mrázek, který neuspěl na zkoušce v extraligové Mladé Boleslavi. "Několik zápasů trvá, než si člověk zvykne. Hra je rychlá, hodně se bruslí. Soupeři dohrávají každý souboj a nic nevypustí. Je to fyzicky náročnější než extraliga. Pro mě jako mladšího kluka je to ale jedině dobře," přiznal bývalý hráč Komety Brno.

Nyní si znojemští hokejisté pár dní odpočinou a o víkendu zavítají do Alp. V sobotu na ně čeká duel v rakouském Innsbrucku, o den později se pak přesunou do italského Bolzana. Doma se představí opět až 6. října, kdy přivítají doposud neporaženou Vídeň.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy