Calgary šlape do play off, Frolík se trefil při sedmé výhře v řadě. Bodoval také Hanzal z Minnesoty

Aktualizováno 6. 3. 2017 8:09
Michael Frolík se podílel gólem na sedmém vítězství Calgary v řadě. V novém působišti se bodově prosadil také Martin Hanzal.
Michael Frolík
Michael Frolík | Foto: Reuters

New York - Michael Frolík vstřelil v nedělním utkání NHL svůj 14. gól v sezoně a podílel se na vítězství hokejistů Calgary 5:2 nad New York Islanders. Flames tak vyhráli sedmý zápas v řadě a dvanáctý z posledních patnácti.

Hráči Calgary rozhodli o svém triumfu už v první třetině, v níž zasypali branku soupeře 21 střelami. Hostující gólman Thomas Greiss nejprve náporu domácích odolával, pak ale v posledních pěti minutách úvodní části hned čtyřikrát kapituloval.

Frolík na konci 15. minuty otevřel skóre utkání. Jeho formace si vytvořila v útočném pásmu velký tlak, pálila na Greisse ze všech pozic a nakonec český útočník překvapil německého gólmana střelou z velkého úhlu, kterou si Greiss srazil betony za svá záda.

Brankáře Islanders jako by tím odčaroval a ještě do přestávky se v rozmezí tří minut a osmi sekund prosadili T. J. Brodie, Micheal Ferland a Sean Monahan.

"Vezeme se teď na skvělé vlně," pochvaloval si kapitán Calgary Mark Giordano, jehož tým bodoval v devíti zápasech za sebou. "Při takových sériích je důležité urvat co nejvíc bodů. Ale zároveň se musíme snažit ještě zlepšovat," zdůraznil Giordano.

"Hodně si to užíváme. Je to asi v každém sportu - když vyhráváte, atmosféra v kabině je úžasná," popsal Monahan. "Myslím, že si momentálně hodně věříme, ale zároveň nejsme přehnaně sebevědomí. Víme, že je před námi ještě spousta práce a že jsme ještě nic nedokázali."

Hanzal už střádá body v Minnesotě

Martin Hanzal si připsal asistenci při výhře Minnesoty 3:1 nad San Jose. Nedávná posila z Arizony v 59. minutě při power play Sharks vybojovala puk v obranném pásmu a přihrála Eriku Staalovi, který trefou do prázdné branky pojistil vítězství Wild.

Sérii pěti porážek přerušili hokejisté St. Louis výhrou 3:0 na ledě Colorada. Hosté nakročili k úspěchu dvěma góly v úvodních necelých šesti minutách zápasu, o zbytek se postaral brankář Jake Allen, který zneškodnil všech 27 střel Avalanche a vychytal třetí čisté konto v sezoně.

"Dnes jsem se cítil dobře. Celý tým podal dobrý výkon, soupeři jsme toho moc nedovolili," radoval se Allen, který tři minuty před koncem zápasu schytal ránu do krku a musel být ošetřen. Utkání ale dochytal. "Nemohl jsem dýchat. Pořád mě to dost bolí. Těžko se mi mluví," přiznal.

St. Louis bojují o play off

Blues se díky výhře vrátili v tabulce Západní konference na poslední postupovou příčku do play off, když o bod přeskočili Los Angeles. Bez šance ještě není ani Vancouver, který překvapivě vyhrál v Anaheimu a na St. Louis ztrácí šest bodů.

Jedním z hlavních strůjců úspěchu Canucks byl brankář Richard Bachman, který pochytal 43 z 44 střel. Devětadvacetiletý gólman přitom naskočil do NHL po roce a půl, naposledy stál v brance Canucks v říjnu 2015.

"Myslím, že se mi dařilo dobře číst hru. Většinu střel jsem viděl. Kluci přede mnou odvedli skvělou práci. Tohle je vítězství celého týmu," řekl Bachman, který byl povolán z farmy kvůli zranění týmové dvojky Jacoba Markströma. Jednička Ryan Miller chytal o den dříve v Los Angeles.

Třetí hvězdou zápasu byl vyhlášen Ondřej Kaše. Český nováček tři minuty před koncem první třetiny málem vyrovnal na 1:1, jenže odražený puk do branky kopnul a rozhodčí gól jasným gestem neuznal, což se vzápětí potvrdilo i na základě videozáznamu.

Druhé čisté konto za sebou vychytal Sergej Bobrovskij, který díky 20 zákrokům dovedl Columbus k výhře 3:0 na ledě New Jersey. Byla to jeho pátá nula v sezoně. Zároveň ruský gólman oslavil 34. vítězství, čímž stanovil nový klubový rekord.

NHL:

Calgary - NY Islanders 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Branky: 15. Frolík, 17. Brodie, 18. Ferland, 20. Monahan, 47. Versteeg - 29. Tavares, 52. Chimera. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18.741. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Hamilton, 3. Elliott (všichni Calgary).

New Jersey - Columbus 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 23. Jenner, 26. Bjorkstrand, 49. Gagner. Střely na branku: 20:22. Diváci: 14.054. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Bjorkstrand, 3. Gagner (všichni Columbus).

Pittsburgh - Buffalo 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)

Branky: 28. Schultz, 34. Malkin, 57. Guentzel, 58. Sheary - 7. O'Reilly, 15. Gionta, 19. Eichel. Střely na branku: 45:49. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Schultz (oba Pittsburgh), 3. Gionta (Buffalo).

Arizona - Carolina 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 24. Holland - 25. Teräväinen, 57. Ryan. Střely na branku: 26:35. Diváci: 10.224. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Teräväinen (oba Carolina), 3. Smith (Arizona).

Anaheim - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 47. Eaves - 15. Horvat, 27. Markus Granlund. Střely na branku: 44:27. Diváci: 14.523. Hvězdy zápasu: 1. Bachman (Vancouver), 2. Eaves, 3. Kaše (oba Anaheim).

Colorado - St. Louis 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Stastny, 6. Brodziak, 31. Berglund. Střely na branku: 27:25. Diváci: 14.477. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Stastny, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Minnesota - San Jose 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 16. a 59. E. Staal (na druhou Hanzal), 12. Parise - 19. Karlsson. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.168. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Parise, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).