Jednička Mrázek, lídr útoku Vrbata a nováček Zacha? Rýsují se posily pro MS

Podívejte se, kteří hokejisté z NHL by mohli posílit českou reprezentaci na květnovém mistrovství světa v Německu a Francii.
Útočník Radim Vrbata navzdory zájmu ostatních klubů zůstal v Arizoně. To s nejvyšší pravděpodobností znamená, že si nezahraje play-off. Ačkoliv má senzační sezonu, není jisté, zda ve 35 letech bude chtít absolvovat své páté mistrovství světa. V létě mu navíc končí smlouva.
Brankář Petr Mrázek nemá kdovíjakou sezonu, ale dost mu ubližuje celkové trápení Detroitu. Ten nejspíš poprvé od roku 1990 nepostoupí do vyřazovacích bojů, před uzávěrkou přestupů prodával důležité hráče. Mrázek ale zůstal a reprezentaci by v Paříži mohl pomoct.
Andrej Nestrašil na poslední chvíli vklouzl z farmy na soupisku bídně hrající Caroliny. Pokud dravý forvard dostane dost prostoru, mohl by - stejně jako v minulosti - zaujmout trenéra národního mužstva Josefa Jandače.
Také Dallas v posledních dnech spíš prodával, což může české reprezentaci hodně prospět. Výborný ročník (28 bodů v 61 zápasech) prožívá urostlý útočník Radek Faksa, jenž hrál na posledním mistrovství světa i Světovém poháru.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 7. 3. 2017 12:00
Uzávěrka přestupů v zámořské NHL nabídla výměnu pouze jednoho českého hokejisty - Martina Hanzala. I tak je jasnější, kdo by mohl posílit národní tým na mistrovství světa, neboť některé kluby očividně vzdaly boj o play-off. Připomeňme, že do konce základní části zbývá kolem 20 zápasů.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy