Jednička Mrázek, lídr útoku Vrbata a nováček Zacha? Rýsují se posily pro MS

Podívejte se, kteří hokejisté z NHL by mohli posílit českou reprezentaci na květnovém mistrovství světa v Německu a Francii.
Útočník Radim Vrbata navzdory zájmu ostatních klubů zůstal v Arizoně. To s nejvyšší pravděpodobností znamená, že si nezahraje play-off. Ačkoliv má senzační sezonu, není jisté, zda ve 35 letech bude chtít absolvovat své páté mistrovství světa. V létě mu navíc končí smlouva.
Brankář Petr Mrázek nemá kdovíjakou sezonu, ale dost mu ubližuje celkové trápení Detroitu. Ten nejspíš poprvé od roku 1990 nepostoupí do vyřazovacích bojů, před uzávěrkou přestupů prodával důležité hráče. Mrázek ale zůstal a reprezentaci by v Paříži mohl pomoct.
Andrej Nestrašil na poslední chvíli vklouzl z farmy na soupisku bídně hrající Caroliny. Pokud dravý forvard dostane dost prostoru, mohl by - stejně jako v minulosti - zaujmout trenéra národního mužstva Josefa Jandače.
Také Dallas v posledních dnech spíš prodával, což může české reprezentaci hodně prospět. Výborný ročník (28 bodů v 61 zápasech) prožívá urostlý útočník Radek Faksa, jenž hrál na posledním mistrovství světa i Světovém poháru.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 7. 3. 2017 12:00
Uzávěrka přestupů v zámořské NHL nabídla výměnu pouze jednoho českého hokejisty - Martina Hanzala. I tak je jasnější, kdo by mohl posílit národní tým na mistrovství světa, neboť některé kluby očividně vzdaly boj o play-off. Připomeňme, že do konce základní části zbývá kolem 20 zápasů.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy