Jednička Mrázek, lídr útoku Vrbata a nováček Zacha? Rýsují se posily pro MS

Podívejte se, kteří hokejisté z NHL by mohli posílit českou reprezentaci na květnovém mistrovství světa v Německu a Francii.
Útočník Radim Vrbata navzdory zájmu ostatních klubů zůstal v Arizoně. To s nejvyšší pravděpodobností znamená, že si nezahraje play-off. Ačkoliv má senzační sezonu, není jisté, zda ve 35 letech bude chtít absolvovat své páté mistrovství světa. V létě mu navíc končí smlouva.
Brankář Petr Mrázek nemá kdovíjakou sezonu, ale dost mu ubližuje celkové trápení Detroitu. Ten nejspíš poprvé od roku 1990 nepostoupí do vyřazovacích bojů, před uzávěrkou přestupů prodával důležité hráče. Mrázek ale zůstal a reprezentaci by v Paříži mohl pomoct.
Andrej Nestrašil na poslední chvíli vklouzl z farmy na soupisku bídně hrající Caroliny. Pokud dravý forvard dostane dost prostoru, mohl by - stejně jako v minulosti - zaujmout trenéra národního mužstva Josefa Jandače.
Také Dallas v posledních dnech spíš prodával, což může české reprezentaci hodně prospět. Výborný ročník (28 bodů v 61 zápasech) prožívá urostlý útočník Radek Faksa, jenž hrál na posledním mistrovství světa i Světovém poháru.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 7. 3. 2017 12:00
Uzávěrka přestupů v zámořské NHL nabídla výměnu pouze jednoho českého hokejisty - Martina Hanzala. I tak je jasnější, kdo by mohl posílit národní tým na mistrovství světa, neboť některé kluby očividně vzdaly boj o play-off. Připomeňme, že do konce základní části zbývá kolem 20 zápasů.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy