Jednička Mrázek, lídr útoku Vrbata a nováček Zacha? Rýsují se posily pro MS

Podívejte se, kteří hokejisté z NHL by mohli posílit českou reprezentaci na květnovém mistrovství světa v Německu a Francii.
Útočník Radim Vrbata navzdory zájmu ostatních klubů zůstal v Arizoně. To s nejvyšší pravděpodobností znamená, že si nezahraje play-off. Ačkoliv má senzační sezonu, není jisté, zda ve 35 letech bude chtít absolvovat své páté mistrovství světa. V létě mu navíc končí smlouva.
Brankář Petr Mrázek nemá kdovíjakou sezonu, ale dost mu ubližuje celkové trápení Detroitu. Ten nejspíš poprvé od roku 1990 nepostoupí do vyřazovacích bojů, před uzávěrkou přestupů prodával důležité hráče. Mrázek ale zůstal a reprezentaci by v Paříži mohl pomoct.
Andrej Nestrašil na poslední chvíli vklouzl z farmy na soupisku bídně hrající Caroliny. Pokud dravý forvard dostane dost prostoru, mohl by - stejně jako v minulosti - zaujmout trenéra národního mužstva Josefa Jandače.
Také Dallas v posledních dnech spíš prodával, což může české reprezentaci hodně prospět. Výborný ročník (28 bodů v 61 zápasech) prožívá urostlý útočník Radek Faksa, jenž hrál na posledním mistrovství světa i Světovém poháru.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 7. 3. 2017 12:00
Uzávěrka přestupů v zámořské NHL nabídla výměnu pouze jednoho českého hokejisty - Martina Hanzala. I tak je jasnější, kdo by mohl posílit národní tým na mistrovství světa, neboť některé kluby očividně vzdaly boj o play-off. Připomeňme, že do konce základní části zbývá kolem 20 zápasů.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy