Voráček má zaděláno na osobní bodový rekord, Jágr nestárne, beci se vytrácejí. Přehled Čechů v NHL

Nestárnoucí Jaromír Jágr se během první poloviny základní části osamostatnil na historicky druhé pozici v kanadském bodování nejlepší hokejové ligy světa.
JAKUB VORÁČEK: Útočník Philadelphie je suverénně nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Ve 43 zápasech nasbíral odchovanec Kladna 39 bodů (13+26). Z celkově jedenácté pozice ztrácí na prvního Connora McDavida z Edmontonu devět kanadských bodů. Voráček se tedy blíží bodovému průměru na zápas, a pokud bude nadále sbírat body, tak může překonat svou bodově nejplodnější sezonu 2014/15, ve které nastřádal 81 kanadských bodů.
DAVID PASTRŇÁK: Druhým nejproduktivnějším Čechem v soutěži je teprve dvacetiletý odchovanec Havířova a útočník Bostonu. Hokejista, který vinou zranění, ale i disciplinárního trestu odehrál letos zatím 37 utkání, ve kterých nastřílel už 19 gólů a přidal 12 asistencí. Pastňák rozehrál sezonu, ve které může pomýšlet i na čtyřicetigólovou hranici, pokud se mu ovšem podaří najít ztracenou střeleckou mušku, kterou měl před operací ruky.
DAVID KREJČÍ: Dnes už třicetiletý rodák ze Šternberku vynechal vinou zranění v minulé sezoně téměř polovinu základní části a zdravotní komplikace ho nepustily ani na Světový pohár ze září minulého roku. Krejčí už je ale zdráv a ve 44 zápasech probíhající sezony nasbíral už 28 bodů (9+19) a je prozatím třetím nejproduktivnějším Čechem v soutěži.
JAROMÍR JÁGR: Nesmrtelný téměř pětačtyřicetiletý útočník stále neuvadá. Floridě se sice letos vůbec nedaří a po první polovině to vypadá, že budou Panteři i vinou zranění některých opor bez play-off. Na Floridě se alespoň mohou spolehnout na nesmrtelného Jágra, který v probíhající sezoně ve 43 zápasech nasbíral 25 bodů (7+18) a má našlápnuto na další alespoň padesátibodovou sezonu. Připomínáme, že je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v lize.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 1. 2017 13:35
Podívejte se, jak si vedli čeští hokejisté v první polovině základní části NHL.
 

Právě se děje

Další zprávy