5. 3. 2017 7:01
Útočník Philadelphie Jakub Voráček po úderu do hlavy od Justina Williamse zamířil v prostřední části na ošetřovnu, ale ve třetí třetině se do hry vrátil.
David Pastrňák v akci (vlevo).
David Pastrňák v akci (vlevo). | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Pastrňák bodoval v sobotním programu NHL jako jediný z českých hráčů, když se podílel jednou asistencí na výhře Bostonu 3:2 nad New Jersey. Gólman Petr Mrázek si připsal druhou porážku ve dvou dnech. Ostravský rodák kryl 34 střel a s Detroitem podlehl v Edmontonu 3:4.

Pastrňák se zasloužil o první změnu skóre v utkání. V přesilové hře odražený kotouč postrčil k obránci Torey Krugovi, který se z pravého kruhu trefil přesně nad lapačku Coryho Schneidera. Boston v utkání dvakrát přišel o jednobrankový náskok, ale na gól Ryana Spoonera ze 49. minuty už New Jersey nenašlo odpověď.

Pod trenérem Brucem Cassidym zvítězili Bruins v osmém z deseti utkání. "Ukázali jsme velkou odolnost. I v situacích, kdy jsme inkasovali anebo nešlo něco podle našich představ," řekl kouč Bostonu, který se pod jeho vedením vrátil do elitní osmičky Východní konference. V sobotním zápase domácí nerozhodil ani odvolaný gól.

Mrázka překonal už ve druhé minutě z úniku chladnokrevnou bekhendovou kličkou Connor McDavid. Po vyrovnání překlopil znovu vedení na stranu Edmontonu v závěru úvodní části tečí Zack Kassian. Český brankář ve druhé třetině neinkasoval ani jednou z 15 střel, ale ve 47. minutě už byl bezmocný při střele Jordana Eberleho. Detroit brzy snížil, jenž z přečíslení inkasoval počtvrté. Další kontaktní gól vstřelili hosté až v poslední minutě.

"Měli jsme šance. Jen nedáváme góly v pravý čas. Jinak většinu utkání bylo naše nasazení v pořádku, trápí nás však koncovka. Ale to je pořád dokola," řekl útočník Darren Helm, který vstřelil jednu z branek Detroitu.

McDavid si v čele produktivity soutěže udržel čtyřbodový náskok před Patrickem Kanem, který dvěma trefami podpořil výhru Chicaga 5:3 v Nashvillu. Blackhawks zvítězili posedmé v řadě a dostali se před Minnesotu na první místo Západní konference.

Hokejisté Floridy podlehli na svém ledě gólem z předposlední minuty Dallasu 1:2 a prohráli v pátém z posledních šesti utkání. Jejich jedinou branku vstřelil Jonathan Huberdeau, který v závěru první třetiny vyrovnal. Vícekrát domácí nevyzráli na skvěle chytajícího Kariho Lehtonena, jenž zneškodnil 41 střel.

Na obou inkasovaných brankách Floridy nesl podíl viny Reilly Smith a trenér Tom Rowe se na něho zlobil. "Když budeme sobečtí a nebudeme dodržovat obranný systém hry, tak se tohle bude stávat. Stejně tak nesmíme být lehkovážní v útoku. Je to jednoduché. S takovou hrou play off neuděláme," řekl kouč Floridy, která ztrácí ve Východní konferenci na postupovou osmičku dva body.

Washington porazil Philadelphii 2:1 v prodloužení a zvítězil v domácím prostředí v patnáctém utkání za sebou. Lídr soutěže prohrával od 42. minuty po trefě Seana Couturiera, ale Dmitrij Orlov brzy vyrovnal a v čase 63:25 zápas rozhodl Nicklas Bäckström.

"Těžko se tu hraje, jsou nejlepší v lize. Bod je dobrý, i když je škoda, že se nám v prodloužení nepovedlo získat i druhý," uvedl útočník Jakub Voráček, který po úderu do hlavy od Justina Williamse zamířil v prostřední části na ošetřovnu. Ve třetí třetině se ale do hry vrátil.

Nádhernou fintou v rozstřelu uchvátil NHL Nikita Kučerov. Ruský útočník při nájezdu naznačil před gólmanem rychlou kličku, ale puku se nedotkl a nechal ho dojet až do branky.

"Pořád to zkouší na tréninku, ale nikdy by mě nenapadlo, že si na to troufne i v zápase. Určitě to bude navždy na YouTube, nemůžu se dočkat až se na to podívám," řekl útočník Tampy Bay Tyler Johnson. Kučerovova trefa stvrdila výhru Tampy Bay 2:1 po nájezdech na ledě Buffala.

Nájezd Nikity Kučerova:

NHL:

Winnipeg - Colorado 6:1, Boston - New Jersey 3:2, Buffalo - Tampa Bay 1:2 po sam. nájezdech, Ottawa - Columbus 3:2, NY Rangers - Montreal 1:4, Washington - Philadelphia 2:1 v prodl., Nashville - Chicago 3:5, Florida - Dallas 1:2, Edmonton - Detroit 4:3 a Los Angeles - Vancouver 3:4