Neuvirth: Nechytám dobře, vadí mi velké evropské hřiště

FOTO Hokejisté Sparty i přes 48 střel opět body nezískali
Třinečtí hokejisté se radují z páté výhry v tomto ročníku a zároveň posunu na první příčku tabulky. Na Spartě se jim tradičně daří - bodovali zde už podesáté za sebou.
MIchal Neuvirth si v tomto zápase odbyl domácí premiéru v nové sezoně v dresu Sparty.
Inkasoval čtyřikrát z 26 pokusů a stejně jako v úterý v Českých Budějovicích (2:3) svému týmu k bodovému zisku nepomohl.
Takto inkasoval z hole třineckého ostrostřelce Martina Růžičky.
Foto: Lenka Rybaříková
Adam Sušovský
28. 9. 2012 8:45
Hokejisté Sparty zatím podporu v brankáři z NHL nenašli. Michal Neuvirth se trápí a sám přiznává, že by měl chytat líp.

Praha - "Nechci se vymlouvat. Můj výkon nebyl optimální a jestli chceme vyhrát, musím chytat líp," řekl po utkání Sparty s Třincem domácí brankář Michal Neuvirth.

Sparta v čerstvé posile ze zámoří ani ve druhém extraligovém utkání nenašla oporu a ani přes výraznou střeleckou převahu nedokázala Třinec přehrát.

Opora Washingtonu měla zářit, místo toho se ale musela poklonit před soupeřem naproti. Jednadvacetiletý debutant Šimon Hrubec dotáhl Oceláře 45 úspěšnými zákroky k vítězství 4:3 a stal se hlavní hvězdou večera.

Neuvirth: Snad se zvednu já i Sparta

Třineckým útočníkům stačilo pouze devětadvacet pokusů, aby si Michal Neuvirth měl po zápase co vyčítat. "Nechci se vymlouvat, ale dost mi dělá problém rozměr kluziště. Vím, že musím chytat líp," řekl.

Sám Neuvirth přiznává, že mu premiérové starty v extralize nevycházejí. Od brankáře z NHL se na Spartě čekalo určitě víc. Hlavně v době, kdy Pražané potřebují nutně vyhrát.

Sparta s Třincem prohrála už počtvrté v řadě a reálně jí hrozí, že po kompletním pátečním 6. kole bude na samotném dnu tabulky.

"Na Spartě teď není dobrá nálada. Doufám, že se zvednu i já a pomůžu Spartě konečně vyhrát," prozradil Neuvirth, který si po dvou zápasech drží mizernou bilanci úspěšnosti zákroků těsně pod devadesát procent.

Na druhé straně chodby v kabině hostů už byla nálada úplně jiná. Třinec se vyšvihl do čela extraligové tabulky a mladý brankář Hrubec měl dost velký důvod k úsměvům.

Hrubec: Bylo to drsné

V premiéře zazářil 45 úspěšnými zákroky, a přestože si hned na začátku obrovskou minelou koledoval o střídání, stala se z něj hlavní opora vítězů.

"Byla to nezkušenost. Vyrazil jsem pro puk k modré a chtěl jsem ho rychle odehrát, ale Pacovský mou myšlenku přečetl. Neměl jsem pro ten puk vůbec jezdit," popsal Hrubec už s úsměvem moment z 8. minuty, po kterém Sparta snadno srovnala na 1:1.

"Dalšími zákroky jsem se pak ale rychle oklepal a nakonec jsem se cítil vyborně. Trochu mě ale mrzí, jak jsem se po té minele ztrapnil, když jsem na rozhodčího křičel, že to byl ofsajd. Až pak mi došlo, že to byl tak akorát můj průser," směje se jednadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic.

"Bylo to drsné, ale z mého pohledu naprosto ideální zápas pro nováčka. Jsem šťastný, že jsem konečně dostal šanci a snad se do brány podívám i příště," uzavřel Hrubec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy