Vítkovice obratem vyválčily proti Plzni druhé vítězství, Chomutov utrpěl s Boleslaví další debakl

7. 3. 2017 19:12
Obě série předkola play off české hokejové extraligy mají po dvou zápasech skóre 2:0. Vítkovice vyválčily v prodloužení druhou výhru nad Plzní po výsledku 3:2. Chomutova doma utrpěl s Mladou Boleslaví další vysokou porážku, tentokrát 1:6.
Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejisté Vítkovic využili i v druhém utkání předkola play off výhodu domácího prostředí a po vítězství 3:2 nad Plzní v prodloužení jim jediná výhra chybí k postupu do čtvrtfinále. Ačkoliv Západočeši ještě deset minut před koncem řádného času vedli 2:0, domácí slepenými góly Erika Němce a Jana Výtiska vyrovnali a už v deváté sekundě prodloužení rozhodl Patrik Zdráhal. Třetí utkání se bude hrát ve čtvrtek v Plzni.

Plzeň promíchala sestavu a navázala na výkon z konce pondělního zápasu. I když už v prvním střídání musel hasit Machovský po hrubce plzeňské obrany velkou příležitost Vandase.

Indiáni se tím však nenechali otrávit a svou aktivitou šli naproti vedoucímu gólu, který přišel v deváté minutě. Čtvrtá plzeňská řada vybojovala puk v rohu za Bartošákovou brankou a Koreis rychlou souhru zblízka zakončil přesnou ranou do horního růžku.

Plzeň měla v úvodní dvacetiminutovce více ze hry, ale další šanci Kratěnovi lapil Bartošák.

Karta se obrátila až ve druhé třetině. Domácí po návratu ze šaten více bruslili a ve 23. minutě protlačili kotouč za brankovou čáru, ale podle videorozhodčího Květoň dosáhl gólu bruslí.

Vítkovický tlak kulminoval v sérii tří přesilovek včetně kratší výhody pět na tři. Výsledkem ale bylo pouze Balánovo břevno. Hosté působí v sérii v přesilovkách výrazně lépe a potvrdili to v 36. minutě, když Lev využil první početní výhodu tvrdým projektilem od modré čáry.

Osud utkání měl zřejmě na holi Sklenička, který po chybě domácích ve 44. minutě nastřelil v oslabení jen horní tyč prázdné branky. Pak to šlo s hosty z kopce. Vítkovice oživil kontaktním gólem v oslabení v 50. minutě Němec, který z brejku překonal Machovského ranou pod vyrážečku. Hosté marně reklamovali vítkovický faul v útočném pásmu. Za dvě minuty vyrovnal od modré čáry Výtisk.

Prodloužení trvalo pouze devět sekund. Machovský nezkrotil Hrbasovo nahození z domácí poloviny a odražený puk zasunul do branky Zdráhal.

Boleslav si opět zastřílela

Druhé utkání v Chomutově začalo o poznání opatrněji než úvodní zápas. Až v sedmé minutě měl velkou šanci hostující Lenc, ale sám před brankou nezamířil přesně. Následně šel pykat na dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí Huml a po nevyužité příležitosti Vampoly už otevřel skóre střelou od modré čáry Stříteský.

Ve 14. minutě mohl vyrovnat Skokan, ale Maxwell potvrdil formu. V závěru úvodního dějství si hosté zahráli další přesilovku, kterou ale nevyužili. Mladá Boleslav měla výborný vstup do druhé části a rozhodla o osudu utkání.

Ve 23. minutě Vampolovu střelu vyrazil Laco na Pospíšila, který dorazil puk do prázdné branky. Za 64 sekund po tlaku hostů našel Musil před brankou nekrytého Lence, který také snadno zvýšil. Za další minutu a půl upravil už na 4:0, a to ještě předtím Žejdl neproměnil svůj únik.

Mladá Boleslav byla dál při chuti a v početní výhodě mohl zvýšit Hyka, kterého vychytal nadvakrát Laco. V oslabení ujel Huml, který na Maxwella také nevyzrál. Na druhé straně neuspěli v samostatných únicích Hyka a Klepiš. Ve 35. minutě se opět radovali hosté, když po parádní otočce Laca překonal bekhendem Hyka a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sérii. Domácí mohli snížit v přesilovce, jenže Poletín z kruhu nastřelil pouze tyčku.

Hned po 40 sekundách poslední třetiny po Orsavově akci přidal šestý gól hostů Žejdl. Pak se mohl zapsat mezi střelce i Orsava, v samostatném úniku však neuspěl. V 50. minutě pokazil Maxwellovi čisté konto přesnou střelou z pravého kruhu Tomica. Stav už se nezměnil, Růžička mladší v 57. minutě trefil tyčku.

Zlínští porazili v 1. kole skupiny o umístění v extralize Pardubice 6:3 a nad posledním týmem tabulky zvítězili potřetí za sebou. Dvěma góly se na tom podílel před nejnižší návštěvou sezony 1012 diváků útočník David Ostřížek.

Předposlední Karlovy Vary v přípravě na baráž o záchranu v hokejové extralize vyhrály na ledě dvanácté Olomouce 6:2. Zvýšily tak svůj náskok před posledními Pardubicemi na osm bodů. Třemi body za gól a dvě asistence se na výhře podílel slovenský útočník Dávid Gríger.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 50. E. Němec (Sloboda), 52. Výtisk (Kucsera), 61. P. Zdráhal (Hrbas) - 9. Koreis (Hrnka, Moravčík), 36. Lev (Stach). Rozhodčí: Čech, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6428. Stav série: 2:0.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Klok, Sloboda, Hrbas, D. Krenželok, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Y. Stastny, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, Moravčík (21. Kvasnička), Pulpán - M. Procházka, Kratěna, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - T. Svoboda, Kracík, Lev - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Tomica (Vondrka, Valach) - 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. M. Látal (Urban), 35. Hyka (L. Pabiška, Jan Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Bláha, D. Hynek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 4833. Stav série: 0:2.

Chomutov: J. Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, od 41. navíc L. Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Račuk, D. Kaše, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Hrdinka, Kučný - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - L. Pabiška, Vampola, Pospíšil. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

Skupina o umístění v hokejové extralize - 1. kolo:

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:2, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 33. Burian (Eberle), 57. Škůrek (Ondrušek, Sundher) - 12. Rýgl (D. Kindl), 12. T. Rachůnek (Gríger, Sičák), 44. Harant (T. Rachůnek, Gríger), 46. Gríger (Sičák, D. Kindl), 49. Flek (O. Beránek), 55. Stloukal (Rýgl, Davídek). Rozhodčí: Šír, Kika - Tošenovjan, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváků: 2421.

Olomouc: Falter - Škůrek, Spurný, Rutar, Ondrušek, Rašner, Staněk - Eberle, Sundher, Burian - Fořt, Herman, Laš - T. Mikúš, Roman Vlach, Macuh - Kotala, P. Mrázek, Matai - od 21. navíc Podlaha. Trenéři: Venera a Tomajko.

Karlovy Vary: Honzík - Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Tomáš Dvořák - Mikulík, Gríger, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Tuominen, Stloukal - Flek, D. Kindl, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 7. Bukarts (Kotvan, P. Holík), 22. Ostřížek (Honejsek, Žižka), 42. Ostřížek (J. Ondráček), 48. O. Horák (Okál), 54. O. Veselý (Popelka, Kovařík), 57. P. Holík (Bukarts) - 13. Poulíček (M. Kaut), 44. Nahodil (Ovčačík, Bárta), 57. D. Tomášek (J. Sýkora). Rozhodčí: Pražák, Kubičík - Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1012.

Zlín: Kašík - V. Zadražil, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Žižka, Matějíček - Bukarts, P. Holík, Kubiš - Kovařík, Popelka, O. Veselý - J. Ondráček, Honejsek, Ostřížek - Okál, M. Kratochvíl, Goiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Pardubice: J. Hübl - Trončinský, Chaloupka, Trejbal, Ovčačík, Nedbal, Ščotka, L. Havlík, Zajíc - J. Sýkora, D. Tomášek, P. Hubáček - Bárta, Nahodil, Starý - Poulíček, T. Kaut, M. Beran - F. Zadina, Špirko, M. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.