Překvapivý úvod předkola. Růžičkovi Piráti dostali od Boleslavi sedm gólů

Roztleskávačky, indián a vítězství Vítkovic. Tak v Ostravě začalo extraligové play off
Naopak hostující fanoušci včetně už tradičního indiána musí doufat, že Škoda svému soupeři porážku v úterý oplatí.
Vstup do play off Vítkovicím vyšel a už ve čtvrté minutě udeřil Kolouch, který po Vandasově akci zamířil z mezikruží přesně do šibenice.
Domácí aktivní nástup dovedl ještě k šanci Kloka, ale od poloviny první části začala přebírat taktovku zápasu Plzeň.
Do vyložené šance se ale hosté nedostali a na začátku druhé půle spolkli druhou hořkou pilulku. Balán ideálně předložil puk před bránu nekrytému Hrbasovi,...
Aktualizováno 6. 3. 2017 22:09
Chomutovští Piráti sahali v hokejové extralize po přímém postupu do čtvrtfinále, ovšem začátek předkola jim vůbec nevyšel. Před vlastními fanoušky podlehli Mladé Boleslavi vysoko 1:7. Vítkovice domácí prostředí využily a porazily Plzeň 3:1. Rozhodující gól obstaral obránce Marek Hrbas.

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi na úvod série předkola play off extraligy vyhráli na ledě Chomutova 7:1, když už po první třetině vedli 4:0. Hattrickem se zaskvěl útočník Tomáš Hyka. Druhý duel série, hrané na tři vítězné zápasy, je na programu v úterý v 17:30 opět v Chomutově.

Piráti nastoupili bez nemocného útočníka Vladimíra Růžičky mladšího. Mladá Boleslav měla výborný vstup do utkání, jelikož už po 20 vteřinách hry byl ujíždějící Hyka faulován a následné nařízené trestní střílení proměnil.

Na druhé straně mohl vyrovnat Kämpf, ale Maxwella nepřekonal. Ve třetí minutě Hyka přidal druhý gól, když se prosadil v početní výhodě po Valachově vyloučení na dvě plus dvě minuty.

Chomutovští pak měli možnost první početní výhody po Látalově vyhození puku do hlediště, ale zkrátil ji Mrázkův faul. V krátké přesilovce hostů navýšil vedení Vampola, jenž vyhnal z branky Laca, kterého nahradil Král. Dvojka Pirátů nejdříve předvedla dva výborné zákroky, ale poté nestačila na Klepiše. Ten vyhrál souboj s Kudělkou a překonal Krále bekhendem.

V úvodu druhé třetiny hráli Piráti v početní výhodě, ve které neuspěl Kaše s dorážkou a Dlapa pokusem z mezikruží. V 25. minutě se prosadil po velkém tlaku před brankovištěm Mrázek.

Hned za půl minuty odpověděl Hyka, jenž po rychlém průniku zkompletoval hattrick. Celou situaci potvrdil až sudí u videa. O sedm minut později zvýšil na 6:1 Žejdl, jenž využil Králova vyjetí proti Klepišovi a skóroval do prázdné branky.

Po polovině utkání Pospíšil ujel chomutovské obraně, prostřelil Krále mezi betony a postaral se o další střídání v domácí bráně. Po 21 minutách se do brány vrátil Laco. Domácí se nevzdávali, ale Huml netrefil bekhendem prázdnou branku. Na druhé straně Hykův pokus skončil mimo. Ve třetí třetině už se skóre 1:7 nezměnilo.

Vítkovice domácí drama zvládly

Vítkovice vykročily do předkola vítězstvím 3:1 nad Plzní. Vítěznou branku vstřelil obránce Marek Hrbas, v závěru domácí tým při velkém náporu soupeře podržel brankář Patrik Bartošák a do prázdné branky výsledek podtrhl Karol Sloboda. Série hraná na tři výhry pokračuje v úterý od 17:20 v Ostravě.

Vstup do play off Vítkovicím vyšel a už ve čtvrté minutě udeřil Kolouch, který po Vandasově akci zamířil z mezikruží přesně do šibenice. Domácí aktivní nástup dovedl ještě k šanci Kloka, ale od poloviny první části začala přebírat taktovku zápasu Plzeň.

Do vyložené šance se ale hosté nedostali a na začátku druhé půle spolkli druhou hořkou pilulku. Balán ideálně předložil puk před bránu nekrytému Hrbasovi, který bez přípravy podruhé překonal Machovského.

Ani druhým gólem ale Vítkovice soupeře nezlomily. Hosté znovu zvedli hlavu a v 28. minutě to před Bartošákem v přesilovce hořelo, Lev však při velkém náporu jen promáchl před prázdnou brankou.

Teprve poté, co přečkali vítkovický brejk a Szturcovu ránu do tyče, se Západočeši dočkali snížení. Paradoxně ve vlastním oslabení Lev uvolnil Kratěnu a ten zkušeně umístil svůj švih pod Bartošákovu vyrážečku.

Jako politá živou vodou Plzeň v závěru druhé části protivníka ještě víc přitlačila. Aktivní byla i ke konci zápasu, a tak vyrovnání viselo ve vzduchu. Bartošák zmařil dorážku Lva, excelentní zákrok musel vytáhnout i Machovský proti Vandasově ráně.

Nápor Indiánů utnul vyloučením za nafilmovaný pád Procházka. I když hosté odolali a při vyloučení Tomiho odvolali brankáře, přes celé hřiště inkasovali potřetí ze Slobodovy hole.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 1:7 (0:4, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. J. Mrázek (Skokan) - 1. Hyka z trestného střílení, 3. Hyka (Kurka), 12. Vampola (Urban, M. Látal), 16. Klepiš (Žejdl, Orsava), 26. Hyka (Musil), 32. Žejdl (Orsava, Štich), 33. Pospíšil (Kurka). Rozhodčí: Souček, Pražák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:2. Diváci: 4653. Stav série: 0:1.

Chomutov: J. Laco (12.-33. T. Král) - Flemming, Dlapa, Rutta, J. Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka - Vondrka, Huml, Tomica - Račuk, Skokan, Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hlava, Raška, Lauko - od 21. D. Kaše. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Kučný, Kurka, Jan Hanzlík, Bernad, Štich, od 39. navíc Hrdinka - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - Pospíšil, Vampola, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Vandas), 24. Hrbas (Balán, Sloboda), 59. Sloboda - 34. Kratěna (Lev). Rozhodčí: Lacina, M. Petružálek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 5903. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, D. Krenželok, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Hudeček, Y. Stastny, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Plzeň: Machovský - Kvasnička, Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Čerešňák - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - M. Procházka, Kratěna, Lev - Indrák, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.