Dračí obhajoba a zlaté emoce. Třinec slavil titul i s tisícovkou fanoušků na stadionu

Radost třineckých fanoušků z první obhajoby extraligového titulu v dějinách Ocelářů.
Finálová série play off hokejové extraligy letos nabídla stejné složení jako naposled před dvěma lety. Tentokrát potřeboval Třinec na poražení Liberce jen pět zápasů, o jedno utkání méně než v roce 2019. Tomáš Marcinko (na snímku) byl jedním z nejnepříjemnějších mužů pro Bílé Tygry.
Daniel Kurovský sváděl v pátém zápase souboje s Radanem Lencem. Liberec přijel za stavu 1:3 do Třince s velmi defenzivní taktikou. Chybělo mu mnoho opor, a tak nezbývalo než doufat ve fantastický výkon brankáře a úspěšné brejky.
Petr Kváča v liberecké brance dlouho odolával a držel naděje Liberce. Své první play off mezi dospělými zvládl na ledě skvěle až do posledního okamžiku.
Dobývání Kváčovy branky sledovali i fanoušci přímo v třinecké Werk Areně. Na první čtyři utkání finálové série mohly tři stovky otestovaných příznivců, pro páté finále se podařilo vyjednat výjimku dokonce pro počet jednoho tisíce diváků.
Foto: ČTK
ČTK Sport Lukáš Filipec, ČTK, Sport
26. 4. 2021 23:04
Máme sílu dračí. S tímto heslem nastupují třinečtí hokejisté do play off v posledních letech. Už potřetí v řadě se dostali do finále extraligy, podruhé za sebou vyhráli. Dračí síla opět přetlačila Bílé Tygry z Liberce, Třinec páté utkání finálové série kontroloval a vyhrál 3:0. Podívejte se na fotografie ze zápasu a oslav.
 

Právě se děje

Další zprávy