Kometa zastavila propad tabulkou. Plzeň nedala Olomouci ani gól

Aktualizováno 22. 11. 2019 21:19
Hokejisté Olomouce vyhráli ve 20. kole Tipsport extraligy na kluzišti Plzně 3:0. Indiány tak na třetím místě tabulky vystřídala Mladá Boleslav, která porazila Litvínov 5:2. Kometa přišla s Hradcem Králové o dvougólové vedení, avšak díky výhře v prodloužení uťala listopadovou sérii porážek.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové. | Foto: ČTK

V nejsledovanějším zápase kola hokejové extraligy porazila Kometa Hradec Králové 3:2 v prodloužení. Domácí vedli po dvou využitých přesilovkách kapitána Martina Zaťoviče. Za hosty nejprve snížil ve třetí třetině Jergl a minutu a půl před koncem základní doby vyrovnal rovněž v početní výhodě Červený.

V prodloužení rozhodl svojí třetí brankou v zápase Zaťovič. Brňané tak ukončili sérii šesti porážek v řadě, naopak trápení Mountfieldu pokračuje, čtvrtfinalista Ligy mistrů nevyhrál už pět kol, dnes získal alespoň bod.

Klubový šéf Libor Zábranský při své obnovené premiéře na střídačce před vlastním publikem nenechal v sestavě kámen na kameni. Vedle jiného se lídrem prvního útoku stal Plekanec, složení jednotlivých řad pak nástupce Petra Fialy měnil i během utkání. Změny ve svých formacích udělal i poslední český zástupce v play off Ligy mistrů.

Olomouc si po výhře v Plzni připsala třetí venkovní výhru za sebou. Po bezbrankové první třetině hosté dvakrát udeřili během prostřední části. Vítězný gól si připsal útočník Zbyněk Irgl, jenž přidal i asistenci. Dalším hrdinou Hanáků se stal s první nulou sezony brankář Jan Lukáš, na něhož Západočeši vyslali 40 střeleckých pokusů. Plzeňští tak neprodloužili sedmizápasovou bodovou šňůru.

Liberec zdolal Kladno 2:1 a pošesté za sebou naplno bodoval. I ve třetím vystoupení v domácí nejvyšší soutěži vychytal výhru gólman Dominik Hrachovina. Rytíři prohráli teprve podruhé z posledních šesti zápasů.

Vystoupení kladenské hvězdy Jaromíra Jágra sledovala po roce a téměř deseti měsících opět vyprodaná Home Credit Arena. Tehdy se Jágr představil v Liberci poprvé po návratu z Calgary ještě v první lize proti Benátkám nad Jizerou, za které nastoupil i Petr Nedvěd. K výhře 7:2 tehdy Jágr pomohl třemi asistencemi. Proti Liberci, kterému dal v prvním duelu doma při výhře 5:3 dva góly včetně vítězného, se dnes bodově neprosadil.

Mladá Boleslav zvítězila na ledě Litvínova 5:2 a porazila tak Severočechy popáté za sebou. Z toho počtvrté v řadě uspěla na Stadionu Ivana Hlinky. Středočeši o zisku tří bodů rozhodli již v v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Litvínov prohrál počtvrté za sebou.

Zlín porazil Pardubice 2:0. Poslednímu Dynamu, které má stejně bodů jako Litvínov, ale horší skóre, se tak vzdálil na rozdíl čtyř bodů. O výhře Beranů rozhodl 46 sekund před koncem druhé třetiny Štěpán Fryšara, v závěru přidal druhý gól Pavel Sedláček. Čisté konto vychytal díky 21 zákrokům Marek Čiliak.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Irgl (Handl, Vodný), 31. Kolouch (Strapáč, Irgl), 59. Nahodil (V. Tomeček). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5742.

Plzeň: D. Frodl - Budík, Moravčík, Čerešňák, M. Houdek, Vráblík, Jank - Gulaš, Mertl, Pour - V. Němec, Kracík, P. Straka - Eberle, Kodýtek, Kantner - Rob, Roman Vlach, Kolda. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Klimek, Nahodil, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Olesz - Skladaný, Handl, Vodný. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. L. Doudera (J. Mikúš), 53. Mahbod (J. Petružálek, F. Lukeš) - 6. P. Kousal (Flynn, Najman), 12. Najman (P. Kousal, Fillman), 13. Vondrka (A. Zbořil, Skalický), 33. A. Zbořil (Jeglič, J. Stránský), 58. Jeglič (P. Kousal, J. Stránský). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4039.

Litvínov: Honzík - Jánošík, L. Doudera, Baránek, Ščotka, Štich, T. Pavelka - J. Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek - Mahbod, V. Hübl, Válek - Myšák, J. Mikúš, F. Lukeš - Jurčík, Helt, Kašpar. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, Bičevskis, Klepiš - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Filippi (Marosz, Lenc), 45. L. Hudáček (Derner, Birner) - 60. J. Strnad (O'Donnell, P. Machač). Rozhodčí: Hradil, Kika - L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5, navíc Hajný (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Romančík, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Melka, Zikmund - Bílek, Stach, Réway - J. Strnad, P. Machač, Redlich - O'Donnell, T. Kaut, Hajný. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Fryšara (D. Nosek, Claireaux), 59. P. Sedláček (Kubiš, J. Ondráček). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 6794.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Harju - Hovorka, Mandát, M. Látal - M. Beran, Blümel, D. Kindl - O. Matýs, Pochobradský, Machala. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.

Zlín: Čiliak - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Buchta, Gazda, Matyáš Hamrlík - Fořt, Claireaux, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, Dufek. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (Orsava), 35. Zaťovič (P. Holík), 63. Zaťovič (Plekanec, O. Němec) - 47. Jergl (Smoleňák, Červený), 59. Červený (Vincour, Jergl). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:2. Diváci: 7415.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Bartejs, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Malec - Svačina, Plekanec, J. Hruška - Kucsera, P. Holík, Zaťovič - Jenyš, Lev, Orsava - Horký, Kusko, Plášek ml. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Jergl, Koukal, Červený - Smoleňák, Cingel, R. Pavlík - Vincour, Rákos, Chalupa - Vopelka, Kevin Klíma, Perret. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.