Švýcarská fotbalová reprezentace

V nominaci švýcarských fotbalistů na Euro nechybí Xhaka ani Shaqiri

Fotbaloví záložníci Granit Xhaka z Arsenalu a Xherdan Shaqiri z Liverpoolu nechybí v šestadvacetičlenné nominaci švýcarských fotbalistů na mistrovství Evropy. Původní širší výběr trenéra Vladimira Petkoviče opustili Gregor Kobel, Dan Ndoye a Andi Zeqiri, kteří dosud za národní A-tým nenastoupili.

"Všech 29 hráčů si zaslouží na turnaji hrát. I ti, kteří nás museli opustit, udělali v posledních dnech velmi dobrý dojem a jsou příslibem do budoucna. Byla to cenná zkušenost pro trenérský tým i hráče," uvedl sedmapadesátiletý Petkovič na webu Švýcarské fotbalové asociace.

Kvůli koronavirové pandemii můžou trenéři na šampionát nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů. Nadále ale platí, že k jednotlivým utkáním ME, kterého se zúčastní i česká reprezentace, může být vybráno maximálně 23 fotbalistů.

Euro se mělo uskutečnit již loni v létě, kvůli covidu-19 bylo ale o rok odloženo. Hrát se bude v jedenácti městech v jedenácti zemích od 11. června. Švýcarsko se ve skupině A utká s Walesem (v Baku), Itálií (v Římě) a opět v ázerbájdžánské metropoli s Tureckem. V nedělní přípravě Švýcaři porazili USA 2:1, ve čtvrtek je čeká Lichtenštejnsko.

Nominace Švýcarska na fotbalové mistrovství Evropy (11. června - 11. července):

Brankáři: Yvon Mvogo (Eindhoven/Niz.), Jonas Omlin (Montpellier/Fr.), Yann Sommer.

Obránci: Nico Elvedi (oba Mönchengladbach/Něm.), Manuel Akanji (Dortmund/Něm.), Loris Benito (Bordeaux/Fr.), Jordan Lotomba (Nice/Fr.), Kevin Mbabu (Wolfsburg/Něm.), Becir Omeragic (Curych), Ricardo Rodriguez (FC Turín/It.), Fabian Schar (Newcastle/Angl.), Eray Comert, Silvan Widmer.

Záložníci: Christian Fassnacht (všichni Basilej), Edimilson Fernandes (Mohuč/Něm.) Remo Freuler (Bergamo/It.), Admir Mehmedi (Wolfsburg/Něm.), Xherdan Shaqiri (Liverpool/Angl.), Djibril Sow (Frankfurt/Něm.), Granit Xhaka (Arsenal/Angl.), Steven Zuber (Frankfurt/Něm.), Denis Zakaria.

Útočníci: Breel Embolo (oba Mönchengladbach/Něm.), Mario Gavranovic (Dinamo Záhřeb/Chorv.), Haris Seferovic (Benfica Lisabon/Portug.), Ruben Vargas (Augsburg/Něm.).

Zdroj: ČTK