Zoubek o fotbalové aféře: Kapr řekl, že se o to postará

Martin Jůzek
25. 3. 2010 13:40
David Zoubek: Málem jsem na podvod zapomněl

Kladno/Praha - O nové korupční aféře na fotbalové scéně věděl David Zoubek od samého začátku, přesto nikomu nic neřekl. Bývalý kapitán Bohemians Praha na tom ale nevidí nic zvláštního.

"Pan Kapr mi řekl, že to mám nechat být. A že se o to všechno postará on," uvedl šestatřicetiletý záložník v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Fotbalista, který nyní hájí barvy Kladna, dokonce přiznal, že na podvod před jeho zveřejněním málem zapomněl.

Čtěte dále: Aféra ještě záhadnější: O podplácení trenér (ne)věděl

A.cz: Davide, už vám přišlo předvolání od disciplinární komise, která si vás chce na úterý pozvat k výpovědi?
Abych se přiznal, tak nevím, co mě doma čeká. Po včerejším zápase v Brně jsem totiž přespal na Kladně, tak teprve uvidím. Ale počítám s tím, že tam půjdu.

A.cz: A sdělíte jí něco jiného než to, co už jste řekl novinářům?
Ne, víte já už od začátku jednám na rovinu. Řeknu úplně to samé co vám, nic jiného ani nevím.

A.cz: Takže netušíte, jestli má šéf Bohemians Kapr další důkazy?
Tak to netuším.

Čtěte více: Divná aféra: Kapr znehodnotil důkaz, úplatek dal svazu

A.cz: Nebojíte se toho, že i vás by mohl stihnout nějaký trest?
Vůbec ne. A proč bych také měl? Vždyť já neuplácel...

A.cz: Ale nikomu jste to neřekl deset měsíců. Proč?
Pan Kapr mi řekl, že to mám nechat být. A že se o to všechno postará on. Abych se přiznal, tak jsem na to skoro zapomněl.

A.cz: A není to trochu divné?
Možná je. Ale já mám papír už z května, podle kterého jsem peníze hned předal panu Kaprovi.

A.cz: Jak se stalo, že jste se do toho zamotal?
V kabině se říkalo, že Olomouc má zájem vyhrát... Říkal jsem si, že je to jen hecování a jasně jsem řekl: Hrajeme naplno. Potom kluci v kabině mluvili o tom, že když prohrajeme, tak se to zahraje. Já na to, že ať si to klidně udělají, ale beze mě.

Čtěte také: Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

A.cz: Přesto se k vám peníze dostaly...
Donesl mi je v autobusu Miroslav Obermajer a já hned, že to musíme odnést na vedení. To jsem taky udělal.

A.cz: Co myslíte, že s aférou bude dál?
Těžko říct... Tak trochu se bojím, že to vyšumí a půjde to zase do ztracena. Druhá strana se totiž bude dál a dál vymlouvat. Vypadá to, že je lepší zatloukat a zatloukat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy