Znojmo slaví druhou výhru, Jihlava přestřílela Jablonec

26. 10. 2013 20:13
Fotbalisté Znojma podruhé v Gambrinus lize vyhráli, když ve 12. kole porazili 3:0 Příbram.
Znojmo vytěžilo ze třech posledních zápasů sedm bodů
Znojmo vytěžilo ze třech posledních zápasů sedm bodů | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Znojma podruhé v Gambrinus lize vyhráli, když ve 12. kole porazili 3:0 Příbram. Dvěma góly k tomu přispěl Okleštěk, třetí branku vstřelil hned v úvodu Vašíček.

Jihomoravané se díky vítězství a třem zápasům bez porážky v řadě bodově dotáhli na patnácté Brno.

Uspěl i další celek ze závěru tabulky. Jihlava doma přestřílala Jablonec a zvítězila 3:2, když se na všech třech gólech domácích podílel Harba.. V moravském derby remizovala Olomouc se Slováckem 2:2.

Bláznivý úvod pomohl Znojmu

V Brně, kde má Znojmo prvoligový azyl, se vše podstatné vměstnalo do úvodní desetiminutovky. Už ve 4. minutě pomohl domácím svou minelou Tarczal, který namazal Vašíčkovi, jenž proti Hruškovi nezaváhal.

O chvíli později mohli hosté srovnat, jenže po faulu na Švancaru neproměnil penaltu zkušený Zápotočný. Hned z protiútoku přišel trest. Brankář hrubý dlouhým nákopem našel Okleštěka a ten povedeným lobem přehodil gólmana Hrušku.

Přestože se za dvoubrankového vedení Znojmo poněkud zatáhlo, vytvářelo si další nebezpečné šance. Vašíček ale zamířil vedle a Crknič do tyče.

Příbram se zmohla jen na Pilíkovy ojedinělé příležitosti. Definitivní pojistku pak v 55. minutě přidal nečekaně přesně zatočeným centrem Okleštěk.

V Olomouci se body dělily

Na góly bohaté bylo také utkání se odehrálo také v Olomouci. Právě domácí Sigma skóre otevřela už v 11. minutě, když se Melichárek trefil z přímého kopu.

Srovnáno bylo po půl hodině gólem, který rovněž padl po standardní situaci. Slovácko získalo po faulu Vepřka na Biolka přímý kop. Do pokutového území zacentroval Valenta, Kerbr přeskočil olomoucké zadáky a hlavou se trefil přesně pod břevno.

Dvě minuty na to dokonce Slovácko vedlo. Hosté zakončili rychlý brejk, při kterém našel na zadní tyči přesnou přihrávkou Kerbra Reinberk a útočník hostí se štěstím překonal z úhlu Blahu, který si míč srazil do sítě.

Po přestávce se Sigma tlačila za vyrovnáním a dočkala se. V 55. minutě Houska našel přesným pasem za obranu Ordoše a ten se trefil přesně mezi nohy brankáře Melichárka. Šance poté následovaly na obou stranách, ale skóre už se neměnilo.

Výhru Jihlavy řídil Harba

Jihlava čekala na výhru už pět zápasů a také proti Jablonci to zprvu vypadalo, že se tří bodů nedočká. Jenže oba nájezdy Vaňka na Blažka skončily triumfem domácího gólmana. Naopak ve 35. minutě se ujal centr Harby, po němž hlavou otevřel skóre Masopust.

Baumit se gólu dočkal brzy po změně stran. Kopic pěknou přihrávkou poslal za obranu Hubníka a ten střelou podél Blažka vyrovnal. Domácí však byli při chuti a o jedenáct minut později šli opět do vedení. Zmatků v jabloneckém vápně využil Harba.

Vysočina se začala víc spoléhat na obranu a rychlé brejky. Jeden z nich využila v 80. minutě, když po chybě Loučky a přihrávce Jungra přehodil brankáře Špita opět Harba.

O chvíli později Loučka svou chybu napravil, když svou kolmicí do vápna pobídl ke snížení Kopice, ovšem na bod už Jablonec nedosáhl.

12. kolo první fotbalové ligy:

1. SC Znojmo - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 9. a 55. Okleštěk, 4. Vašíček. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Machálek. ŽK: Hudec, Jonov - Mareš, Divíšek. Diváci: 654.

Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (87. Reljič), Nepožitek, Lacko (65. Hrošovský), Crnkič (80. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal (61. Mašán) - Mareš, T. Pilík (50. Danoski), Řezníček (74. Stratil) - Švancara. Trenér: Čuhel.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 11. Houska, 55. Ordoš - 30. a 32. Kerbr. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kotík. ŽK: Navrátil - Reinberk, Biolek, Došek, Havlík, Valenta. Diváci: 4168.

Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Šindelář - Varadi (46. Schulmeister), Ordoš, Houska (90. Falta), Navrátil - Doležal (78. Lietava). Trenér: Kotůlek.
Slovácko: Melichárek - Reinberk (75. R. Mezlík), Rada, Košút, Šimko - Biolek, Valenta, Daníček, Petr (71. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 3:2 (1:0)
Branky: 65. a 80. Harba, 35. Masopust - 54. Hubník, 83. Kopic. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Moláček. ŽK: Kliment - Beneš, Kubista, Rossi. Diváci: 2740.

Jihlava: Blažek - Tlustý, Krejčí, Šourek, T. Marek - Masopust (89. Teplý), Jánoš (81. Karlík), Jungr, Koloušek, Vaculík (45. Kliment) - Harba. Trenér: Komňacký.
Jablonec: Špit - Rossi, Beneš, Kubista (72. Třešňák), Novák - Kopic, Piták (82. Vukadinovič), Loučka, Čížek (88. Vošahlík), Vaněk - Hubník. Trenér: Skuhravý.

1. Sparta 11 10 1 0 30:6 31
2. Plzeň 11 7 4 0 24:8 25
3. Teplice 11 7 2 2 32:13 23
4. Liberec 11 7 1 3 13:14 22
5. Mladá Boleslav 11 5 4 2 20:10 19
6. Dukla 12 4 5 3 14:11 17