Vyhlášení války. Messi se v Barceloně nezapojí do přípravy

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 8. 2020 22:38
Hvězdný fotbalista Lionel Messi se nepodrobí předsezonnímu testu na koronavirus a ani nemá v plánu zahájit v pondělí s týmem FC Barcelona přípravu na nový ročník.
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Čtyři dny poté, co argentinský reprezentant oznámil, že chce z klubu odejít, o tom informovala španělská média.

Messi požádal vedení klubu, za jehož první tým hraje od roku 2004, o předčasné ukončení smlouvy po neúspěšné sezoně. Barcelona se však nechce své největší hvězdy vzdát a třiatřicetiletý útočník se proto podle listu Marca "rozhodl vyhlásit klubu válku".

Proto odmítl podstoupit test na covid-19 a dorazit na první trénink pod vedením nového trenéra Ronalda Koemana.

Podle Messiho právníků útočník přípravu s klubem zahájit nemusí, protože využil klauzule o předčasném ukončení smlouvy. Kontrakt sice musel vypovědět do 10. června, což je datum shodné s koncem sezony, ale hráčovi zástupci jsou přesvědčení, že když se kvůli koronaviru posunul konec ročníku, posunulo se i datum možné výpovědi.

Messi, který má s Barcelonou ještě na rok smlouvu a součástí kontraktu je i výstupní klauzule na 700 milionů eur, o úmyslu odejít z klubu informoval minulý týden.

Učinil tak po sezoně, ve které katalánský celek poprvé od roku 2008 nezískal jedinou trofej a ve čtvrtfinále Ligy mistrů vypadl po debaklu 2:8 s Bayernem Mnichov.

 

Právě se děje

Další zprávy