Koubek neodolal drtivé síle. Paris St. Germain vyhrál v Rennes a je stále bez ztráty

23. 9. 2018 17:13
Neymar a spol. sice prohrávali na půdě jabloneckého přemožitele 0:1, třemi góly však skóre otočili.
fotbal, francouzská liga 2018/2019, Rennes - Paris St. Germain, Tomáš Koubek a Edinson Cavani | Foto: Reuters

Paříž - Český gólman Tomáš Koubek nezabránil v 6. kole francouzské fotbalové ligy vítězství favorizovaného Paris St. Germain na půdě Rennes. Lídr tabulky sice brzy prohrával po vlastním gólu Rabiota, jenže těsně před přestávkou vyrovnal Di María a po změně stran přidali další dvě trefy hvězdného celku Meunier a Choupo-Moting. Tým Rennes, který ve čtvrtek zdolal v Evropské lize 2:1 Jablonec, tak na Neymara a spol. nevyzrál.

Záložník Jaroslav Plašil se na rozdíl od pohárového utkání proti pražské Slavii neobjevil v nominaci Bordeaux k zápasu na hřišti Guingampu. Jeho tým na hřišti posledního vyhrál 3:1 a posunul se na 13. místo.

Skóre otevřel v 53. minutě Kamano, ale domácí vyrovnali z penalty zásluhou Thurama. O vítězství Bordeaux rozhodl až v 80. minutě po vynikající Corneliusově přihrávce za obranu střídající Karamoh. V nastaveném čase upravil na dvoubrankový rozdíl další střídající hráč De Préville.

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Rennes - Paris St. Germain 1:3 (11. vlastní Rabiot - 45. Di María, 61. Meunier, 83. Choupo-Moting), Guingamp - Bordeaux 1:3 (70. Thuram z pen. - 53. Kamano, 80. Karamoh, 90.+4 De Préville), Lyon - Marseille 4:2 (51. a 60. Traoré, 27. Aouar, 74. Fekir z pen. - 39. Thauvin, 82. N'Jie).

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).