Zachránil sudí Plzeň? Šural: Jasná penalta. Pilař: Asi ano

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 9. 2014 5:00
Vyhecovaný a emocemi nabitý duel viděli diváci na libereckém stadionu U Nisy. Po zápase se řešily dvě "penaltové" situace.
Josef Šural byl proti Plzni nejnebezpečnějším hráčem Liberce (ilustrační foto).
Josef Šural byl proti Plzni nejnebezpečnějším hráčem Liberce (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Liberec - Vyhecovaný a emocemi nabitý duel viděli diváci na libereckém stadionu U Nisy. Domácí Slovan nakonec vyválčil s lídrem Synot ligy plzeňskou Viktorií remízu 1:1. Parádní druhý poločas kromě řady šancí a skvělých fotbalových momentů okořenily i dvě kontroverzní situace v pokutových územích obou celků.

Nejprve se v 65. minutě dožadovali odpískání penalty hosté, to když liberecký stoper Karišik ve vápně držel pronikajícího záložníka Vaňka. O faul se zřejmě jednalo, vše ale zhatil příliš teatrální pád plzeňského hráče. Hlavní rozhodčí Pavel Franěk nepískal.

A to ani o devět minut později, kdy Limberského skluz ve vápně zastavil nebezpečného střelce Šurala. Plzeňský bek zasáhl míč a až poté i nohy libereckého hráče.

Šural: Páni rozhodčí byli trošku...

Josef Šural měl po utkání jasno, byť se nejprve do hodnocení výkonu rozhodčích pouštět nechtěl. "Já se k tomu nechci moc vyjadřovat, protože páni rozhodčí byli... byli trošku... ne, nechci se k tomu vyjadřovat," řekl po utkání novinářům. Při přímém dotazu, zda byl Limberským zasažen, se ale přece jen rozpovídal.

"Zasáhl mi nohy, zasáhl i balon. Takže co k tomu dodat. Myslím, že se mohlo pískat," dodal Šural, který se blýskl krásným vyrovnávacím gólem, když místo očekávaného centru volil nečekanou a přesnou ránu z ostrého úhlu.

Druhý aktér možná klíčového momentu David Limberský popsal inkriminovanou situaci podobně jako Šural. "On si to píchnul přede mě, ale myslím si, že jsem tam byl vcelku včas a že jsem zasáhl balon. Pak jsem ho vzal i přes nohy, takže šel nejdřív balon a potom nohy. Jestli to byla penalta, to už hodnotit nemůžu," uvedl Limberský.

Pilař: Měly to být penalty

Jeho spoluhráč Václav Pilař nicméně ze svého místa na hřišti viděl penaltový zákrok. Stejně však hodnotil i Karišikův faul na Vaňka.

"Já si myslím, že na obou stranách to měly být penalty. Nevím, jestli ho David Limberský trefil, v kabině říkal, že ne, ale z mého pohledu to vypadalo jako faul. Myslím si, že my jsme měli mít penaltu za držení Vaňka," poznamenal Pilař, který na začátku zápasu otevřel skóre dorážkou standardní situace.

Trenéři: Rozhodnutí sudího respektujeme

Oba trenéři, Samuel Slovák a Miroslav Koubek, tentokrát emoce krotili a oba kontroverzní momenty hodnotili s velkým nadhledem.

"Rozhodčí se rozhodl nepísknout ani jednu penaltu, to musíme respektovat," podotkl Koubek. "Rozhodl se tak, jak se rozhodl. Obě to byly rychlé akce, asi to bylo na hraně. Nechci to nijak víc komentovat, zápas to neovlivnilo," souhlasil Slovák.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy