Zachránil sudí Plzeň? Šural: Jasná penalta. Pilař: Asi ano

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 9. 2014 5:00
Vyhecovaný a emocemi nabitý duel viděli diváci na libereckém stadionu U Nisy. Po zápase se řešily dvě "penaltové" situace.
Josef Šural byl proti Plzni nejnebezpečnějším hráčem Liberce (ilustrační foto).
Josef Šural byl proti Plzni nejnebezpečnějším hráčem Liberce (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Liberec - Vyhecovaný a emocemi nabitý duel viděli diváci na libereckém stadionu U Nisy. Domácí Slovan nakonec vyválčil s lídrem Synot ligy plzeňskou Viktorií remízu 1:1. Parádní druhý poločas kromě řady šancí a skvělých fotbalových momentů okořenily i dvě kontroverzní situace v pokutových územích obou celků.

Nejprve se v 65. minutě dožadovali odpískání penalty hosté, to když liberecký stoper Karišik ve vápně držel pronikajícího záložníka Vaňka. O faul se zřejmě jednalo, vše ale zhatil příliš teatrální pád plzeňského hráče. Hlavní rozhodčí Pavel Franěk nepískal.

A to ani o devět minut později, kdy Limberského skluz ve vápně zastavil nebezpečného střelce Šurala. Plzeňský bek zasáhl míč a až poté i nohy libereckého hráče.

Šural: Páni rozhodčí byli trošku...

Josef Šural měl po utkání jasno, byť se nejprve do hodnocení výkonu rozhodčích pouštět nechtěl. "Já se k tomu nechci moc vyjadřovat, protože páni rozhodčí byli... byli trošku... ne, nechci se k tomu vyjadřovat," řekl po utkání novinářům. Při přímém dotazu, zda byl Limberským zasažen, se ale přece jen rozpovídal.

"Zasáhl mi nohy, zasáhl i balon. Takže co k tomu dodat. Myslím, že se mohlo pískat," dodal Šural, který se blýskl krásným vyrovnávacím gólem, když místo očekávaného centru volil nečekanou a přesnou ránu z ostrého úhlu.

Druhý aktér možná klíčového momentu David Limberský popsal inkriminovanou situaci podobně jako Šural. "On si to píchnul přede mě, ale myslím si, že jsem tam byl vcelku včas a že jsem zasáhl balon. Pak jsem ho vzal i přes nohy, takže šel nejdřív balon a potom nohy. Jestli to byla penalta, to už hodnotit nemůžu," uvedl Limberský.

Pilař: Měly to být penalty

Jeho spoluhráč Václav Pilař nicméně ze svého místa na hřišti viděl penaltový zákrok. Stejně však hodnotil i Karišikův faul na Vaňka.

"Já si myslím, že na obou stranách to měly být penalty. Nevím, jestli ho David Limberský trefil, v kabině říkal, že ne, ale z mého pohledu to vypadalo jako faul. Myslím si, že my jsme měli mít penaltu za držení Vaňka," poznamenal Pilař, který na začátku zápasu otevřel skóre dorážkou standardní situace.

Trenéři: Rozhodnutí sudího respektujeme

Oba trenéři, Samuel Slovák a Miroslav Koubek, tentokrát emoce krotili a oba kontroverzní momenty hodnotili s velkým nadhledem.

"Rozhodčí se rozhodl nepísknout ani jednu penaltu, to musíme respektovat," podotkl Koubek. "Rozhodl se tak, jak se rozhodl. Obě to byly rychlé akce, asi to bylo na hraně. Nechci to nijak víc komentovat, zápas to neovlivnilo," souhlasil Slovák.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy