WBA potrestalo Bednáře ´maximálně´. I kvůli ostudě

Sport Sport, ČTK, Red Spo
18. 8. 2009 13:40
Bednář už trénuje s West Bromwichem
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Birmingham - Fotbalový útočník Roman Bednář má zřejmě definitivně za sebou drogovou kauzu, která odstartovala v květnu, kdy byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany.

Případ dnes uzavřel i jeho zaměstnavatel, druholigový West Bromwich Albion, který Bednáře potrestal nespecifikovanou pokutou "v maximální možné výši".

Od této chvíle může šestadvacetiletý Bednář nastupovat i v zápasech, zbývá mu jen dohnat tréninkové manko.

Čtěte dále: Angličané trestali mírně. Bednář smí po skandálu hrát

"Prošetřili jsme to s maximální vážností, ale tříměsíční trest od Fotbalové asociace (FA) spolu s maximální možnou pokutou ze strany klubu podle nás představují vhodný trest," uvedl klub v prohlášení.

Výše finančního postihu nebyla zveřejněna; v Anglii se hráčům obvykle dávají pokuty do výše dvou týdenních platů.

Bednář navíc nedostával mzdu od 17. května, kdy mu byla zastavena činnost. Vedení West Bromwiche ocenilo přístup hráče, jehož v polovině května přistihli reportéři bulvárního listu News of the World při přebírání drog.

Čtěte také: Bednář vyvázl s výstrahou. Za skandál nebude souzen

"Od prvních dnů svého trestu projevoval nad svými činy obrovskou lítost. S policií a FA plně spolupracoval a projevil velké odhodlání odčinit ostudu, kterou přinesl celému klubu i jeho fanouškům."

Bude vyvíjet protidrogovou činnost

"Navíc bude působit jako dobrovolník v protidrogových programech jak ve spolupráci s FA, tak i v klubu. Ve vlastním volném čase a na vlastní náklady bude vyvíjet protidrogovou činnost v rámci klubového dobročinného projektu," uvedl klub.

Po fotbalové stránce West Bromwich k žádnému postihu nesáhl.

Od této chvíle prý záleží jen na tom, kdy Bednářovi dá šanci trenér Roberto Di Matteo. Problémem může být horší kondice, kterou si Bednář mohl udržovat jen individuálním tréninkem.

Bednář byl suspendován 17. května, od té doby se nesměl s fotbalisty West Bromwiche stýkat a nemohl ani na stadion.

Až na konci července mu svaz povolil alespoň využívání klubového tréninkového zázemí pro individuální přípravu a 12. srpna mu disciplinární komise FA se zpětnou platností vyměřila tříměsíční trest, který o pár dnů později vypršel.

Tříměsíční distanc kritizovala některá britská média jako příliš mírný.

Čtěte více: Bednář opět trénoval. Trest? Směšný, soudí v Anglii

 

Právě se děje

před 36 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy